03:34 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Eesti uudised
lühendatud link
5511

President Kersti Kaljulaid andis eilse otsusega armu laskemoona ja lõhkeseadeldise ebaseadusliku käitlemise eest süüdi mõistetud endisele missioonisõdurile Aleksander Ilvesele ning vabastas ta tingimisi vanglakaristuse kandmisest

TALLINN, 7. märts — Sputnik. President Kaljulaid vabastas Aleksander Ilvese (40) karistuse edasisest kandmisest tingimisi, kui ta ei pane ärakandmata karistusaja lõpuni toime uut kuritegu, teatas presidendi kantselei.

Ilvest on karistatud tulirelva ja laskemoona ebaseadusliku käitlemise ning varem narkoäris osalemise eest. Liitkaristust kannab ta alates 2014. aasta 12. juunist ning tema karistusaeg oleks lõppenud 11. juulil 2019.

Endine kaitseväelane Aleksander Ilves sai 2008. aastal Afganistanis lahinguülesannet täites raskelt haavata ja on 100% töövõimetu. Talle armu andmist toetasid ka mitmed endised kaasvõitlejad, sh Kaitseliidu Sakala maleva kaplan Peeter Parts.

Vabariigi President andis endisele missioonisõdurile Aleksander Ilvesele armu humaansetel kaalutlustel.

Tagid:
tingimisi vanglakaristus, kaitseväelane, narkoäri, relv, armuanne, Aleksander Ilves, Kersti Kaljulaid, Afganistan, Eesti

Peamised teemad