11:06 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
1820

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet võtab tänasest vastu taotlusi suviste noortelaagrite korraldajatelt ning noorteühingutelt majanduskulude katmiseks

TALLINN, 9. märts — Sputnik. Taotlusi saab esitada 31. märtsini k.a elektroonselt Tallinna lehel asuva mittetulundustegevuse registri iseteeninduskeskkonna kaudu, teatas Raepress.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on noortelaager heaks võimaluseks noortel oma suvevaheaega aktiivselt sisustada. „Möödunud aastal toetas linn 32 noortelaagri korraldajat ning ühtekokku osales suvistes noortelaagrites 3430 pealinna last," märkis Kõlvart. „Tallinna linn soovib toetada noorte osalemist laagrites, kuna see on hea viis nii tervislikuks puhkuseks, uute sõprade leidmiseks kui ka põnevaks ja arendavaks ajaveetmiseks."

Noortelaagrite korraldamiseks saavad taotlusi esitada väljaspool Tallinna korraldatavad laagrid, mille vahetuse kestuseks on vähemalt kuus ööpäeva. Toetatakse noori vanuses 7-19 aastat, kelle elukohaks rahvastikuregistri järgi on Tallinn. Eraldatava noortelaagri toetuse suuruseks on kolm eurot ühe noore kohta päevas. Toetust on õigus taotleda juriidilistel isikutel ja füüsilisest isikust ettevõtjatel, välja arvatud korraldajatel, kellele jooksval aastal on Tallinna Spordi- ja Noorsooamet eraldanud sporditegevuse toetust.

Laagritoetuste kohta leiab lisainfot Tallinna lehelt.

Ühtlasi saavad tänasest toetusteks taotlusi esitada ka Tallinna noorteühingud. Toetuse abil saavad ühingud katta oma organisatsiooni majandamiskulusid.

„Noorteühingute toetamisega soovime kaasa aidata nii ühenduste jätkusuutlikkusele kui ka nende eesmärkide saavutamisele. On oluline väärtustada tööd, mida noored ise teevad," nentis abilinnapea.

Ühingute tegevusalade hulgas on eelistatud noorte osalust ning omaalgatust soodustavad ettevõtmised, mis loovad võimalusi nii valdkonna edendamiseks kui ka noorte laiemaks kaasarääkimiseks kohalikul tasandil.

Taotlusi noorteühingute majandamiskuludeks saavad esitada Tallinnas noorsootöö valdkonnas tegutsevad ühingud, kelle vähemalt 60 liikmest kaks kolmandikku moodustavad 7-26-aastased noored. Toetuse raames hüvitatakse ühingute äri- ja kontoriruumide ülalpidamisega seonduvaid kulutusi.

Tagid:
laager, õpilasmalev, Mihhail Kõlvart, Tallinn

Peamised teemad