13:35 17. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Sakala uueks komandöriks kaptenmajor Annes Babenko

Miinijahtijale Sakala määrati uus komandör

Kaitseväe Peastaap / rms Karl Alfred Baumeister
Eesti uudised
lühendatud link
4121

Miinijahtija Sakala on üks Eesti mereväele kuuluvatest Sandown-klassi miinijahtijast

TALLINN, 10. märts — Sputnik. Miinisadamas aset leidnud tseremooniaga määras mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska miinijahtija Sakala uueks komandöriks kaptenmajor Annes Babenko.

„Usun, et Sakalal läheb hästi," ütles mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska oma pöördumises laevaperele, teatas Kaitseväe pressiteenistus.

„Olen kindel, et kaptenmjajor Babenko on igati kohane, sobilik ja pädev oma ametipositsioonile."

Kaptenmajor Annes Babenko on mereväes alates 1999. aastast. Viimati teenis ta miinijahtija Admiral Cowani komandöri abina, võttes aasta algul osa ka NATO 1. alalise miinitõrjegrupi tegevustest. Varasemalt on ta olnud staabi- ja toetuslaeva Tasuja komandör; ta on teeninud ka staabiohvitserina mereväe laevastiku operatsioonistaabis.

2006. aastal lõpetas ta Rootsi Kuningliku Mereväeakadeemia laevaohvitseri erialal. 2014. aastal lõpetas ta Läti Kaitseakadeemias staabiohvitseride keskastmekursuse ning 2015. aastal Belgias miinisõjakooli.

Miinijahtija Sakala on üks Eesti mereväele kuuluvatest Sandown-klassi miinijahtijast. Ühtlasi on Sakala esimene Eesti mereväe laev, mis ületas Atlandi ookeani. Sakala sõsarlaevad on miinijahtijad Ugandi ja Admiral Cowan.

Lisaks kuulub mereväe sõjalaevastikku miinitõrjeoperatsioonidel rakendatav Lindormen-klassi staabi- ja toetuslaev Wambola, mis on käesoleval poolaastal arvatud staabiplatvormina NATO 1. alalise miinitõrjegrupi koosseisu.

Samal teemal

Kaitseminister nimetas kaptenleitnant Jüri Saska mereväe ülemaks
Tsahkna: ohvitserid võtsid tagasi astudes vastutuse
Miinijahtija Sakala komandör lahkub oma ametikohalt
Tagid:
Wambola, NATO, Admiral Cowan, Miinisadam, miinijahtija Sakala, mereväekapten, kaptenmajor, Jüri Saska, Annes Babenko

Peamised teemad