10:06 19. Veebruar 2018
Tallinn-6°C
Kuula otse
Kuperjanovlased tähistavad taasloomise aastapäeva, illustratiivne foto

Kuperjanovlased tähistavad taasloomise aastapäeva

© AP Photo / Liis Treimann
Eesti uudised
lühendatud link
8411

2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljon tähistab laupäeval, 18. märtsil oma taasloomise 25. aastapäeva kaitseväelise jalutuskäigu ja lahtiste uste päevaga

TALLINN, 17. märts — Sputnik. Pataljoni allüksused koos politsei- ja piirivalveorkestriga asuvad jalutuskäigule läbi Võru linna kell 10:00, et demonstreerida linnarahvale rivioskusi kui kaitseväelise korra ja organiseerituse alust. Sellel järgneb kella 14:00 kuni 17:00 toimuv lahtiste uste päev Taara linnakus, teatas kaitseväe peastaap.

„Kuperjanovi jalaväepataljoni taasloomisest möödub 25 tegusat aastat, mil pataljon on tublisti panustanud Eesti riigikaitsesse. Pataljoni ridadest on sirgunud ohvitsere, kes teeninud kaitseväe juhataja, peastaabi ülema, kaitseliidu ülema ja teistel kõrgetel ametikohtadel," ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonelleitnant Toomas Tõniste. „Mis veelgi olulisem — pataljon on kasvulavaks uutele kuperjanovlastele, ohvitseridele, allohvitseridele ning sõduritele, kes on valmis relv käes oma riiki ja vabadust kaitsma."

Lahtiste uste päeval saavad huvilised tutvuda ajateenijate olmetingimustega, varustuse ja relvastusega, lasta õhkrelvast, harjutada paintballi, proovida raskekuulipilduja ja tankitõrjerelva laskesimulaatorit ning maitsta sõdurisuppi. Kõige väiksemate külaliste jaoks on lastenurk, kus saab joonistada ja muud huvitavat teha. Värbamiskeskus tutvustab kaitseväe tegevust ja ametikohti, erioperatsioonide väejuhatus demonstreerib oma varustust, kell 16:00 algava näidislahinguga demonstreerivad kaitseväelased oma oskusi.

Kuperjanovi jalaväepataljoni on hetkel suurim jalaväepataljon Eestis, kus teenib pea 800 ajateenijat. Pataljon taasloodi 18. märtsil 1992 vabariigi valitsuse otsusega nr 18. Taasloodud pataljoni esimene ülem oli tol ajal veel kapteni auastmes kindralleitnant Johannes Kert, kes oli ka samas läbi viidud allohvitseride kursuse ülemaks. Alates 2014. aasta augustist kuulub Kuperjanovi jalaväepataljon 2. jalaväebrigaadi koosseisu.

Kõigil külalistel palutakse kaasa võtta isikut tõendav dokument. Kuperjanovi jalaväepataljon asub Võrus aadressil Kose tee 3a. Lisateave numbril 524 3918.

Tagid:
kuperjanovlased, 25. taasloomise aastapäev, Taara linnak, Kuperjanovi jalaväepataljon, Võru

Peamised teemad