05:28 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Noorsõdurid andsid Jüriöö pargis truudusetõotuse

Noorsõdurid andsid truudusetõotuse

© Фото: пресс-служба управы Ласнамяэ
Eesti uudised
lühendatud link
4111

Täna, 17. märtsil andsid Vahipataljoni ja Viru jalaväepataljoni noorsõdurid truudusetõotuse

TALLINN, 17. märts — Sputnik. Täna andsid Lasnamäel Jüriöö pargis Vahipataljoni noorsõdurid truudusetõotuse. Lasnamäe linnaosa vanema asetäitjad Jaanus Riibe ja Oksana Jalakas osalesid Jüriöö pargis toimunud tseremoonial. Kokku andsid tõotuse 167 ajateenijat, vahendas Lasnamäe linnaosavalitsuse pressitalitus. 

„On sümboolne, et noorsõdurid annavad vande just Lasnamäel Jüriöö pargis, sest osad neist on sündinud ja kasvanud siin linnaosas, selles ajaloolises ja suursuguses pargis seista on kindlasti suur au," ütles Jaanus Riibe pärast toimunud tseremooniat.

Traditsiooniks on saanud, et Tallinnas paiknev Vahipataljon osaleb regulaarselt muistsel lahinguväljal Jüriöö pargis toimuvatel erinevatel pidulikel tseremooniatel.

Vahipataljon on Tallinnas Miinisadamas asuv Eesti kaitseväe pataljonisuurune väeosa. Pataljoni põhiülesanne on koolitada ajateenijatest reservväelasi. Täna Eesti riigile truudust tõotanud sõdurid alustasid oma teenistust jaanuaris. Pärast sõdurivande andmist jätkavad nad oma teenistust eriala- ja allüksuse väljaõppes.

Viru jalaväepataljoni sõdurid tõotasid Eesti riigile truudust

Täna andsid truudusetõotuse ka ligi 160 1. jalaväebrigaadi Viru jalaväepataljonis jaanuari alguses teenistusse tulnud sõdurit, kellest pärast eriala kursuste edukat lõpetamist saavad nooremallohvitserid ja autojuhid, teatas kaitseväe peastaap.

„Teadmised, mida te sõduri baaskursuse ajal pidite omandama, tulid nagu paduvihm räästa all seisvale inimesele. Vihma oli ehk liiga palju, aga iga piisk on sõdurile hakkamasaamiseks vajalik. Hoidke seda vett, jagage teine teisega, et suvel suudaksite tekitada infoküllast paduvihma ka oma tulevastele alluvatele," ütles pidulikul tseremoonial Viru jalaväepataljoni tagalasektsiooni ülem kapten Veiko Park.

Järgmise nädala veedavad tulevased nooremallohvitserid ja autojuhid väljateenitud puhkusel, seejärel algavad neil erialakursused. Pärast erialakursuste lõppu aitavad nooremallohvitserid tegevväelastel koolitada juulis ning oktoobris teenistusse tulevaid ajateenijaid.

Sõdurivande andmisega tõotavad ajateenijad jääda ustavaks demokraatlikule Eesti Vabariigile ja tema põhiseaduslikule korrale, kaitsta Eesti Vabariiki vaenlase vastu kogu oma mõistuse ja jõuga, olla valmis ohverdama oma elu isamaa eest ning pidada kinni kaitseväe distsipliinist.

Truudusetõotusega lõppes ajateenistuse esimene etapp — sõduri baaskursus, mille jooksul omandavad sõdurid rivi- ja relvakasutamise oskused, metsas tegutsemise ja ellujäämise põhitõed ning edasiseks teenistuseks vajalikud baasteadmised.

Tagid:
truudusetõotus, ajateenija, sõdur, Viru jalaväepataljon, Vahipataljon, Miinisadam, Jaanus Riibe, Jüriöö park, Lasnamäe

Peamised teemad