12:31 25. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Eesti uudised
lühendatud link
4622

President Kersti Kaljulaid viibis kahepäevasel ringisõidul Valgamaal ja külastas reedel Valga Pääsukese lasteaeda ning Valka kunstikooli

TALLINN, 18. märts — Sputnik. "Alus- ja huvihariduse korraldus eesti-, vene- ja lätikeelsete laste õpetamisel Valgas ning Valkas on heaks eeskujuks ka teistele Eesti piirkondadele, kus elab erineva emakeelega lapsi," vahendas presidendi kantselei Kaljulaidi sõnu.

"Kahe linna vaheline piiriülene koostöö lastele mitmekeelse alus- ja huvihariduse pakkumisel on muljetavaldav. Me räägime palju sellest, et vene keelt kõnelevatele lastele on vaja tagada võimalus õppida eesti keelt, aga peaksime mõtlema ka sellele, et eesti keelt kõnelevatel lastel on kasulik õppida teisi keeli," ütles riigipea.

President Kaljulaidi sõnul tuleb kindlasti toetada lapsevanemaid, et nad julgeksid oma lapsi keelekümblusklassidesse panna. "Kindlasti on sellega seotud palju hirme, aga Valgas asuv Pääsukese lasteaed on suurepärane näide, et lapsed saavad väga hästi hakkama," lisas ta.

Pääsukese lasteaed kasutab juba üle kümne aasta keelekümblusmetoodikat ning sai eelmisel aastal ka sihtasutuselt Innove keelekümbluse kvaliteediauhinna.

Valka kunstikoolis toimunud aruteluringis, kus keskenduti piiriülesele koostööle, tõdeti ühiselt, et on ka valdkondi, kus kaks riiki saavad piiriala kodanikele veelgi rohkem vastu tulla nagu näiteks paremate võimaluste tagamine transpordi- ja tervishoiuteenustes.

President kohtus reedel ka Valgamaa kohaliku omavalitsuse juhtidega.

Riigipea alustas Valgamaa ringsõitu neljapäeval Taageperas, kus ta kohtus külaseltsi liikmetega. Kaljulaid külastas ka palkmajade tootmisega tegelevat ettevõtet Ritsu, Tõrva Avatud Noortekeskust, teravilja kasvatamisega ning sertifitseeritud seemnete paljundamise ja müügiga tegelevat ettevõtet Puide Talu ning Tehvandi spordikeskust.

Tagid:
keelekümlusprojekt, emakeel, eeskuju, visiit, Kersti Kaljulaid, Valgamaa, Valka, Valga

Peamised teemad