14:11 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Eesti uudised
lühendatud link
4713

Riigikogu liige Marianne Mikko (SDE) kutsub Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul valima välja sada kõige silmapaistvamat Eesti naist

TALLINN, 18. märts — Sputnik. "Eestile on kenaks juubelikingiks, kui me selgitame ühiselt välja sada naist, kes on viimase sajandi jooksul oma tegevuse ja isiksusega kõige enam Eesti elu mõjutanud," vahendas SDE Mikko sõnu.

"Meil on väga palju andekaid ja töökaid naisi, kes on jätnud jälje Eesti loosse — haridusse, teadusesse, kultuuri, sporti, poliitikasse. Meil on silmapaistvaid naisi, keda valida ja kes loodetavasti jõuavad Eesti juubeliks ka raamatukaante vahele," lisas Mikko.

Tema sõnul aitab väljapaistvate naiste nimekirja kokkupanemine vähendada ka tänuvõlga naiste ees: «Kui sajandivahetusel valiti sajandi sada Eesti suurkuju, siis jõudis sinna vaid kuus naist. Aeg on edasi läinud ja sellise ebaõigluse saab nüüd heastada."

Mikko kutsub Eestile oluliste naiste nimesid koos põhjendustega postitama Facebooki leheküljel või e-kirjaga marianne.mikko@riigikogu.ee kuni selle aasta 11. septembrini. Eesti Vabariigi juubeliaastal jõuavad loodetavasti saja aasta sada naist ka raamatuks.

Tagid:
sajand, olulised, silmapaistvad, mõju, naised, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, SDE, Marianne Mikko, Eesti

Peamised teemad