08:35 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Eiki Nestori ja Gruusia välisministri kohtumune Tallinnas

Nestor julgustab Gruusia riigijuhte oma riiki reformima

Eesti uudised
lühendatud link
2220

Nestor kohtub Gruusias sealsete riigijuhtidega ning käib Khurvaletis Lõuna-Osseetia administratiivjoont vaatamas

TALLINN, 19. märts — Sputnik. Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub koos Põhjamaade ja teiste Balti riikide spiikritega Gruusia presidendi, parlamendijuhi ja peaministriga ning külastab Khurvaletit, kus kulgeb Gruusia administratiivjoon Lõuna-Osseetiaga, teatas Riigikogu pressiteenistus.

„Need on olulised kohtumised, kus kaheksa spiikrit saavad ühiselt julgustada Gruusia riigijuhte oma riiki arendama ja reformima, et paremini Euroopaga lõimuda," ütles Eiki Nestor. „Õnnitlen Gruusiat peatselt jõustuva viisavabaduse suhtes Euroopa Liiduga, Gruusia valitsus tegi selle nimel tugevat kodutööd ning viisavabadus on märgiline saavutus Euroopa Liidu integratsioonis."

Põhja- ja Baltimaade (NB8) spiikrid külastavad esmaspäeval Khurvaletit, mille juures kulgeb administratiivjoon Lõuna-Osseetiaga. „Eesti toetab Gruusia territoriaalset terviklikkust ning on huvitatud sealse konflikti rahumeelselt lahendusest," lausus Nestor. „Tunnustan Gruusia riigijuhte suhtlemisel Lõuna-Osseetia, Abhaasia ja Venemaaga, kuid rahvusvaheline üldsus ei tohi jätta Gruusia muresid tähelepanuta."

Teisipäeval kohtuvad spiikrid Gruusia presidendi Giorgi Margvelashvili, parlamendi esimehe Irakli Kobakhidze ning peaministri Giorgi Kvirikashviliga ning kolmapäeval mitmete kodanikeühendustega.

Põhjamaade ja Balti riikide koostöö ehk NB8 on Soomet, Rootsit, Norrat, Islandi, Taanit, Eestit, Lätit ja Leedut ühendav piirkondlik koostöö, mille üheks prioriteediks on Euroopa Liidu idapartnerlus ehk Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevene koostöö ja integratsiooni tihendamine Euroopa Liiduga.

Tagid:
Riigikogu, Eiki Nestor, Põhja-Euroopa, Balti riigid, Eesti, Gruusia

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  51
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  77