00:14 18. Jaanuar 2018
Tallinn-7°C
Kuula otse
Eiki Nestori ja Gruusia välisministri kohtumune Tallinnas

Nestor julgustab Gruusia riigijuhte oma riiki reformima

Eesti uudised
lühendatud link
2120

Nestor kohtub Gruusias sealsete riigijuhtidega ning käib Khurvaletis Lõuna-Osseetia administratiivjoont vaatamas

TALLINN, 19. märts — Sputnik. Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub koos Põhjamaade ja teiste Balti riikide spiikritega Gruusia presidendi, parlamendijuhi ja peaministriga ning külastab Khurvaletit, kus kulgeb Gruusia administratiivjoon Lõuna-Osseetiaga, teatas Riigikogu pressiteenistus.

„Need on olulised kohtumised, kus kaheksa spiikrit saavad ühiselt julgustada Gruusia riigijuhte oma riiki arendama ja reformima, et paremini Euroopaga lõimuda," ütles Eiki Nestor. „Õnnitlen Gruusiat peatselt jõustuva viisavabaduse suhtes Euroopa Liiduga, Gruusia valitsus tegi selle nimel tugevat kodutööd ning viisavabadus on märgiline saavutus Euroopa Liidu integratsioonis."

Põhja- ja Baltimaade (NB8) spiikrid külastavad esmaspäeval Khurvaletit, mille juures kulgeb administratiivjoon Lõuna-Osseetiaga. „Eesti toetab Gruusia territoriaalset terviklikkust ning on huvitatud sealse konflikti rahumeelselt lahendusest," lausus Nestor. „Tunnustan Gruusia riigijuhte suhtlemisel Lõuna-Osseetia, Abhaasia ja Venemaaga, kuid rahvusvaheline üldsus ei tohi jätta Gruusia muresid tähelepanuta."

Teisipäeval kohtuvad spiikrid Gruusia presidendi Giorgi Margvelashvili, parlamendi esimehe Irakli Kobakhidze ning peaministri Giorgi Kvirikashviliga ning kolmapäeval mitmete kodanikeühendustega.

Põhjamaade ja Balti riikide koostöö ehk NB8 on Soomet, Rootsit, Norrat, Islandi, Taanit, Eestit, Lätit ja Leedut ühendav piirkondlik koostöö, mille üheks prioriteediks on Euroopa Liidu idapartnerlus ehk Armeenia, Aserbaidžaani, Gruusia, Moldova, Ukraina ja Valgevene koostöö ja integratsiooni tihendamine Euroopa Liiduga.

Tagid:
Riigikogu, Eiki Nestor, Põhja-Euroopa, Balti riigid, Eesti, Gruusia

Peamised teemad