13:16 20. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1103
  • RUB74.2984
Türi võtab 18. korda vastu kevadpealinna tiitli

Türist saab jälle kevadpealinn

© Фото: Kevadpealinn Türi
Eesti uudised
lühendatud link
7701

Türi võtab 18. korda vastu kevadpealinna tiitli

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Esmaspäeval, 20. märtsil kell 12.29 saabub kevad ja Türi hakkab jälle kandma kevadpealinna täieõiguslikku tiitlit, teatas ajaleht Järva Teataja.

"Igal aastal tuleb kevad teisiti kui varem ja türilase jaoks omab see sündmus erilist tähendust — me saame pealinlasteks. See on kena mäng, mis lisab argiellu vaheldust ja annab põhjust pidutseda, rõõmustada ja olla lahkeks võõrustajaks paljudele linna külalistele. Türile tullaksegi sageli just kevad-suvisel perioodil, et ammutada ideid kaunitest koduaedadest ning nautida Türil toimuvaid sündmusi," seisab Türi valla kodulehel.

"Kevade alguse päeval, 20. märtsil annavad Tallinna linnajuhid Türile ametliku tunnistuse, millega kinnitatakse pealinnaks olemist kuni suve alguseni 20. juunil. Türi saab kohustuse hoida pealinna au kõrgel, tagada kõlava linnulaulu ja lillede õitsemise, palju kevadist päikesepaistet ning rõõmu ja sära inimeste südameisse," teatab vald.

"Täna algab kevadpealinn Türi 18. hooaeg! Tule kevadet tervitama!" kutsub kevadpealinn oma Facebooki lehel.

Kevade saabumist tervitatakse sel aastal Türi linna keskväljakul kell 12-13.30. Lustakal sündmusel osalevad Türi noored tantsijad, lauljad ja näitlejad. Äratatakse Murumoor, tervitusi toovad teemapealinnade esindused, heisatakse kevadpealinna lipp, käivitatakse muruniiduk ja talisuplejad teevad järves esimese kevadsupluse. Kevade alguse laulab säravaks kaunis tüdrukute bänd La La Ladies.

Avasündmusel kuulutatakse välja üle-eestiline luulekonkurss „Armastusega…Türilt", kuhu oodatakse 20. maini luuletusi kevadest, armastusest ja hoolimisest. Kultuurikeskuse fuajees saab osaleda sel nädal äratundmismängus "Kui mina alles noor veel olin" ja võita auhindu.

Eesti kevadpealinn on aunimetus, mida kannab Türi igal kevadel aastast 1999 20. märtsist kuni 20. juunini. Kevadpealinna maskott on mururoheline ja lilleline Murumoor.

Tagid:
kevadpealinn, kevad, tiitel, astronoomiline kevad, Türi

Peamised teemad