21:41 25. September 2017
Tallinn+ 16°C
Kuula otse
Kaitseväe keskpolügoonil algas täna õppus Kuldlabidakene 2017, illustratiivne foto

Kuperjanovlased harjutavad koos liitlastega kaitselahinguid

© REUTERS / Ints Kalnins
Eesti uudised
lühendatud link
3201

Kaitseväe keskpolügoonil algas täna reedeni kestev 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni kaitselahingule keskenduv õppus Kuldlabidakene 2017

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Õppusest võtab osa ligi 1100 kaitseväelast Eestist ja Ameerika Ühendriikidest, teatas kaitseväe peastaap.

„Meie eesmärk on anda ajateenijatele ja ka liitlastele kogemus ning õppetunnid seoses kindlustatud positsiooni rajamise, kaitsmise ja ründamisega," ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni rühmaülem nooremleitnant Kristjan Muuli.

Õppusel rajatakse koostöös pioneeride rasketehnikarühmaga suuremahulised kindlustatud kaitsepositsioonid, mida jalaväelased kaitsma hakkavad.

„Nii põhjalikult rajatud kindlustatud kaitsepositsioonidel ei saa jalaväekompanii ajateenijad kuigi sageli harjutada ning selline õppus annab neile väga hea kogemuse, kuidas kaevikutes lahingut pidada," ütles nooremleitnant Muuli.

Lisaks maapealsetele tegevustele toetatakse õppust ka õhust. Kaks Ameerika Ühendriikide maaväe 10. lahinglennubrigaadi kuuluvat kopterit UH-60 Black Hawk imiteerivad õhurünnakuid, samuti harjutatakse nende abil kaitseväelaste evakueerimist sõjapiirkonnast ning üksuse ja varustuse transporti kopteritel.

Õppusel osalevad Kuperjanovi jalaväepataljoni jalaväekompaniide ja miinipildujapatarei ajateenijad, pioneerid, luurajad ja tankitõrjujad. Lisaks neile ka Scoutspataljoni ja Kalevi jalaväepataljoni võitlejad. Liitlastest toetavad õppust Bradley üksus koos lahingtankidega Abrams ning kaks kopterit Black Hawk.

Tagid:
liitlased, kaitseväelased, õppused, Kuldlabidakene 2017, kaitsevägi, Eesti

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  6
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  46
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  26