13:43 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
Õppused (114)
3801

Kaitseväe keskpolügoonil algas täna reedeni kestev 2. jalaväebrigaadi Kuperjanovi jalaväepataljoni kaitselahingule keskenduv õppus Kuldlabidakene 2017

TALLINN, 20. märts — Sputnik. Õppusest võtab osa ligi 1100 kaitseväelast Eestist ja Ameerika Ühendriikidest, teatas kaitseväe peastaap.

„Meie eesmärk on anda ajateenijatele ja ka liitlastele kogemus ning õppetunnid seoses kindlustatud positsiooni rajamise, kaitsmise ja ründamisega," ütles Kuperjanovi jalaväepataljoni rühmaülem nooremleitnant Kristjan Muuli.

Õppusel rajatakse koostöös pioneeride rasketehnikarühmaga suuremahulised kindlustatud kaitsepositsioonid, mida jalaväelased kaitsma hakkavad.

„Nii põhjalikult rajatud kindlustatud kaitsepositsioonidel ei saa jalaväekompanii ajateenijad kuigi sageli harjutada ning selline õppus annab neile väga hea kogemuse, kuidas kaevikutes lahingut pidada," ütles nooremleitnant Muuli.

Lisaks maapealsetele tegevustele toetatakse õppust ka õhust. Kaks Ameerika Ühendriikide maaväe 10. lahinglennubrigaadi kuuluvat kopterit UH-60 Black Hawk imiteerivad õhurünnakuid, samuti harjutatakse nende abil kaitseväelaste evakueerimist sõjapiirkonnast ning üksuse ja varustuse transporti kopteritel.

Õppusel osalevad Kuperjanovi jalaväepataljoni jalaväekompaniide ja miinipildujapatarei ajateenijad, pioneerid, luurajad ja tankitõrjujad. Lisaks neile ka Scoutspataljoni ja Kalevi jalaväepataljoni võitlejad. Liitlastest toetavad õppust Bradley üksus koos lahingtankidega Abrams ning kaks kopterit Black Hawk.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
liitlased, kaitseväelased, õppused, Kuldlabidakene 2017, kaitsevägi, Eesti

Peamised teemad