22:39 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
2320

Peaminister Jüri Ratas kohtus esmaspäeval Riigireformi Radari kolleegiumi esindajatega, et arutada riigireformiga seotud tegevusi ja valitsuse tulevikuplaane

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Vabariigi Valitsus on seisukohal, et riigireformi läbi viimine vajab laiapõhjalist ühiskondlikku kokkulepet, mida on võimalik saavutada partnereid kaasates ja inimeste arvamusi kuulates, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

„Leppisime riigireformi läbiviimises kokku Vabariigi Valitsuse tegevuskavas ning töötame selle nimel igapäevaselt. Hindan Riigireformi Radari algatust kõrgelt ning oleme nende soovitusi ja hinnanguid reformile ka tõsiselt arvesse võtnud," sõnas Ratas.

„Riigireform on vajalik, sest hoolimata piiratud ressurssidest peame ka tulevikus vastama elanike ootustele ja pakkuma kvaliteetseid teenuseid üle Eesti. Meie omavalitsuste rolli ja võimekust kohaliku elu korraldamisel tuleb oluliselt suurendada. Riik peab olema elanikele senisest lähemal," lisas peaminister.

Aastateks 2017 kuni 2019 koostatud riigireformi kava aluspõhimõteteks on tasakaal, tõhusus ja avatus. Ratas kinnitas, et riik püüdleb tõhusama valitsemise suunas, vähendab bürokraatiat ning väldib dubleerimist ametkondade vahel.

„Tõhusus peab tulema eelkõige muudatustest avaliku sektori protsessides, struktuurides ning juhtimises. Riigireformi fookusküsimustena oleme leppinud kokku muuhulgas haldusreformi, maavalitsuste tegevuse lõpetamise, riigimajade kontseptsiooni, valitsus- ja halduskorralduse uuendamise ning tegevuspõhisele eelarvestamisele ülemineku ettevalmistamise," sõnas peaminister.

Riigireformi kava arutatakse valitsuskabinetis tuleval neljapäeval.

Riigireformi Radar on Eesti Tööandjate Keskliidu ja mõttekoja Praxis ühine algatus, mis monitoorib riigireformi edenemist.

Tagid:
algatus, arutelu, riigireform, Riigireformi Radar, valitsus, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad