03:00 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
27 0 0

Tallinna linnavalitsus mälestab kahekordset maailmameistrit, Tallinna teenetemärgi kavaleri ja maadluskorüfeed August Englast ning avaldab sügavat kaastunnet perekonnale, lähedastele ja kogu Eesti spordiperele

TALLINN, 21. märts — Sputnik. Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on Eesti spordipere kaotanud spordilegendi ja suure hingega sportlase, vahendas Raepress. „August Englas on olnud innustavaks eeskujuks mitmele põlvkonnale sportlastele ning treenerina nakatanud oma väe ja positiivse suhtumisega paljusid noori, kes on alles oma sportlastee alguses või kes teevad juba suuri tegusid. Seda kõike tänu Augustile," ütles Kõlvart.

„Ent suurlegendile omaselt saame August Englase suurtele tegudele kaasa elada veel tulevikuski, sest spordisangarile väärilisi tegusid teeb ka temanimeline maadlusklubi Tartus. Just nagu August Englas ise on öelnud — kui üks rahvas on sünnitanud juba ühegi maailmameistri, siis on see rahvas võimeline ka enamaks. Oleme siiralt tänulikud Teile, maailmameister," lausus abilinnapea.

August Englas võitis 1952 Helsingi OM-il vabamaadluses poolraskekaalus 4. koha ning tuli 1953. aastal Kreeka-Rooma ja 1954. aastal vabamaadluses maailmameistriks. Englas oli viimane Eesti maadleja, kes enne Heiki Nabi MM-tiitli võitis.

Aastatel 1949-1954 tuli ta seitsmel korral ka NSV Liidu meistriks, Englasest rohkem on Nõukogude Liidu meistrivõistluste medaleid kogunud vaid Johannes Kotkas.

1996. aastal sai August Englas Tallinna teenetemärgi tulemusliku pedagoogilise töö eest noorte maadlejate kasvatamisel Tallinnas, 1999. aastal pälvis ta Valgetähe IV klassi teenetemärgi ja 2008. aastal Eesti Olümpiakomitee teenetemärgi.

Tagid:
maailmameister, kahekordne, maadlus, surmapäev, sport, Tallinna linnavalitsus, August Englas, Eesti

Peamised teemad