10:56 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
2912

Märtsi lõpus ja aprilli alguses korraldavad Riigikantselei, Avatud Eesti Fond ja vabaühenduste liit EMSL kuus arutelu, kus tutvustatakse Eesti rolli, võimalusi ja prioriteete Euroopa Liidu eesistujana

TALLINN, 28. märts — Sputnik. 29. märtsil toimub aruteludest neljas. Kõigil, kes ei jõudnud sarja avaüritusele, on hea võimalus saada ülevaade Euroopa Liidu hetkeseisust ja Eesti eesistumisest 29. märtsil kell 15:30-17:30 Salme kultuurikeskuses (Salme 12), teatab Riigikantselei. Arutelu avab peaminister Jüri Ratas.

Eesti juhib 2017. aasta teises pooles esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu tööd ehk otsib 28 riigi erinevates huvides kokkuleppeid, mis mõjutavad enam kui 500 miljoni inimese tulevikku. Eesti eesistumise prioriteedid tuginevad neljale väärtusele — uuendusmeelse, digitaalse, kaasava ja turvalise Euroopa Liidu arendamisele.

Euroopa tuleviku aruteludes selgitavad oma ala Eesti eksperdid lähemalt, millised on nende nelja väärtuse alla käivad teemad, mida Eesti eesistujana peab kõige olulisemaks ning kuidas need teemad mõjutavad Eesti ja ülejäänud Euroopa inimesi. Pärast Eesti eesistumise olulisemate teemade avamist ootame osalejate tagasisidet ja mõtteid, mida silmas pidada Eesti eesistumisprogrammi koostamisel.

Eesistumise raames olulisi teemasid räägivad lühidalt lahti Kai Härmand (Justiitsministeerium, õiguspoliitika asekantsler), Märten Ross (Rahandusministeerium, finantspoliitika ja välissuhete asekantsler), Ando Leppiman (Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, energeetika ja ehituse asekantsler), Raivo Küüt (Siseministeerium, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler), Erki Kodar (Kaitseministeerium, õigus- ja haldusküsimuste asekantsler), Tõnu Nirk (Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, sideosakonna juhataja), Ado Lõhmus (Keskkonnaministeerium, asekantsler) ja teised tippametnikud.

Arutelu on osa kuueosalisest sarjast. Ees ootavad veel järgmised üritused: 3. aprillil IT-eriüritus Tallinnas (TTÜ Innovatsiooni ja ettevõtluskeskus Mektory, Raja 15); 5. aprillil Tartus (Dorpat konverentsikeskus, Turu 2); 10. aprillil Pärnus (Tartu Ülikooli Pärnu kolledž, Ringi 35).

Osalemiseks peab registreeruma siin.

Tagid:
arutelu, eesistumine, Avatud Eesti Fond, Salme kultuurikeskus, Riigikantselei, EL, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad