00:03 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1708
  • RUB91.7763
Eesti uudised
lühendatud link
4711

Avatud talude päeva ettevalmistaval infopäeval kutsus maaeluminister üles talupidajaid osalema avatud talude päeval, et tugevdada inimeste sidet maaeluga

TALLINN, 31. märts — Sputnik. Kolmandat üle-eestilist avatud talude päeva ettevalmistaval infopäeval kutsus maaeluminister Tarmo Tamm üles talupidajaid osalema avatud talude päeval 23. juulil, et tugevdada inimeste sidet maaeluga, näidata, kust pärineb kodumaine toodang, ning elavdada läbi otsekontaktide kodumaiste toodete tarbimist, vahendas Maaeluministeerium.

"Meie ühine tahe on, et elu maal säiliks; avatud talude päeval osalejad on 100 protsenti ehedad Eesti talud, kes selle eest seisavad," ütles reedel Käärikul toimunud avatud talude päeva ettevalmistaval infopäeval esinenud maaeluminister.

„Maaelu säilimise jaoks on vaja toredaid sädeinimesi, kes on valmis oma kodud ja südamed inimestele avama, et rohkem inimesi leiaks tee maaeluni," lisas Tamm.

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui oma uksed avas külastajatele 147 talu; 2016. aastal osales 234 talu.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, vastühinenud Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Ürituse korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014-2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Avatud talude päeval osalemiseks tuleb talu või põllumajandustootmine hiljemalt 1. mail registreerida veebilehel.

Tagid:
talu, infopäev, maaelu, kutse, avatud talude päev, Maaeluministeerium, Tarmo Tamm, Eesti

Peamised teemad