16:17 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Eesti uudised
lühendatud link
2910

Justiitsminister Urmas Reinsalu kohtus eile EL julgeolekuvoliniku Julian Kingiga, kellega räägiti terrorismivastasest võitlusest

TALLINN, 1. aprill — Sputnik. Kohtumisel räägiti ka küberturvalisusest ning e-tõenditest, Euroopa Liidu IT-agentuuri eu-LISA mandaadi laiendamisest ja andmekaitsest, vahendas Justiitsministeerium.

Justiitsminister avaldas kohtumisel heameelt selle üle, et Euroopa tasandil on vastu võetud uued terrorismivastased meetmed, mis aitavad kaasa ka välisvõitlejate probleemiga tegelemisele ning rõhutas, et väga oluline on tõkestada terrorismi rahastamist.

Võitluses selle raske kuriteoliigiga on suur roll täita ka andmete kiirel liikumisel riikide vahel. Minister rõhutas vajadust tegeleda aktiivselt Eestis asuva Euroopa Liidu IT-agentuuri mandaadi laiendamisega.

"Selleks, et raskete kuritegudega võidelda, on üks meie prioriteete eesistumise ajal, et üle-euroopalise karistusandmete süsteemi ECRIS arendused võimaldaksid juba lähiajal vahetada andmeid ka kolmandate riikide kodanike kohta," ütles kohtumisel Reinsalu. "Usun, et elektrooniliste tõendite kogumine on selleks samuti väga vajalik tööriist," lisas minister.

Kohtumisel räägiti ka Eesti prioriteetidest justiitsvaldkonnas laiemalt. Näiteks tuleb tagada justiitsvaldkonna suuremahuliste IT-süsteemide jätkusuutlik areng ning pakkuda Euroopa inimestele ka e-õigusekeskkonna portaali kaudu lihtsat võimalust pääseda ligi erinevate liikmesriikide õigusalasele informatsioonile. Lisaks oli jutuks sideandmete säilitamine.

Euroopa Komisjoni julgeolekuvolnik Julian King viibib Eestis mitmepäevasel visiidil, kus kohtub peaministri, siseministri, presidendi ja mitmete asutuste esindajatega.

Tagid:
võitlus, rahastamine, küberkaitse, julgeolek, terrorism, Justiitsministeerium, Julian King, Urmas Reinsalu, Eesti, EL

Peamised teemad