21:31 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
Eesti mereväed. Illustratiivne foto

Merevägi alustab miinitõrjeoperatsiooni

© Estonian Defence Forces srs Siim Verner Teder, rms Karl Alfred Baumeister
Eesti uudised
lühendatud link
1730

Merevägi alustab algaval nädalal Saaremaa lähistel ning Tallinna lahel miinitõrjeoperatsiooni, et kaardistada ajalooliselt miiniohtlikke alasid ning teha kahjutuks sealt leitavad lõhkekehad

TALLINN, 2. aprill — Sputnik. Operatsioonil osaleb kümme tegevväelast kahest tuukrigrupi meeskonnast. Soosivate ilmaolude korral tehakse lokaliseeritud ja identifitseeritud lõhkekehad ka kahjutuks.

Miinituukrite mittemagnetiline ja madalakustiline varustus võimaldab sukelduda kuni 55 meetri sügavusele, olenevalt sügavusest on võimalik vee all püsida kuni neli tundi. Veealuste objektide avastamist hõlbustavad mereväe tuukrite kasutuses olevad käsisonarid ning mehitamata sensorkandjate süsteemid REMUS 100.

Viimastel aastakümnetel on Eesti merealadel nii mereväe kui rahvusvaheliste koostöö tulemusena avastatud, identifitseeritud ja kahjutuks tehtud üle 1200 meremiini ja muu lõhkekeha.

Iga-aastaste demineerimisoperatsioonidega vähendatakse ajalooliste lõhkekehadega kaasnevaid võimalikke riske, muutes sellega merealade kasutamise majanduslike- või rekreatsioonitegevuste tarbeks turvalisemaks, teatas Kaitseväe pressiteenistus.

Tagid:
miin, kaitsevägi, laht, Tallinn, Saaremaa

Peamised teemad