07:25 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Eesti uudised
lühendatud link
5031

Reedel, 7. aprillil korraldab Tallinna Perekonnaseisuamet „Südamete öö“, kella 17-23 kestval kevadisel avatud uste õhtul räägitakse armastusest ja abielust

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Seekord keskendub perekonnaseisuamet abieludele, mis sõlmitakse teiste riikide kodanikega. Välisriigi kodanikega sõlmitakse 12% abieludest ning aasta aastalt selliste abielude arv kasvab, vahendas Raepress.

„Seega on vaja jagada infot selliste abielude sõlmimisega kaasnevate erisuste ja lisatingimuste kohta," ütles ameti juhataja Karin Kask. „Eri riikidel on erinevad tavad ja seadused, mida tasuks eelnevalt teada, et mitte ebameeldivusi kogeda ning tagantjärele tark olla."

Viimase nelja aasta jooksul on esinenud pruute ja peigmehi 88 erinevast riigist. Esikohal on Venemaa ja Ukraina, kuid esineb ka väga eksootilistest kohtadest tulevasi abikaasasid — näiteks Nigeeria, Filipiinid, Iraan, Iraak, Pakistan, Mehhiko, Serbia, India, Colombia, Peruu, Guatemala jne.

Selliste abielude puhul on tegemist kahe erineva riigi õigusruumiga, erinevate kultuuride ja usuliste tõekspidamistega, mida kindlasti tundemaailm ei märka ega "karda". Ametnikud seevastu näevad neid olukordi ja probleeme rohkem ja siit ka soov pisut tähelepanu juhtida kaasnevatele probleemidele.

„Südamete ööl" pakutakse teavet, mis seondub kõikide perekonnaseisualaste toimingutega. Lisaks sellele osalevad "Südamete ööl " mitmed firmad, kes pakuvad kõikvõimalikke teenuseid ja kaupu pulmatseremooniate ja pulmapidude läbiviimiseks.

Tänavuse avatud uste päeva muudab eriliseks asjaolu, et ürituse raames sõlmitakse kahe noorpaari abielu. Nende paaride kaunile pulmapäevale on õla alla pannud mitmed firmad, kes südamete ööl osalevad.

Seekord on ellu kutsutud isegi „Südamete öö" taaskasutusturg, kus oma pulmadeks võib leida hea hinna ja ehk ka juba õnneliku ajalooga sobiva eseme.

Tagid:
segaabielu, armastus, Südamete öö, perekonnaseisuamet, välismaa, Tallinn

Peamised teemad