17:46 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Eesti uudised
lühendatud link
3340

Tervise Arengu Instituut korraldab reedel, 7. aprillil kell 18 Ristiku põhikoolis (Ristiku 69, Tallinn) kohtumise süstlavahetuse teemal kõikide huvitatud osapooltega

TALLINN, 3. aprill — Sputnik. Kohtumise eesmärk on tutvustada seniseid ja tulevasi tegevusi kahjude vähendamise keskuse avamiseks Sitsi asumis, teatab Tervise Arengu Instituut (TAI) oma kodulehel.

Viimastel nädalatel on paljude Sitsi asumi elanikeni jõudnud teave, et TAI on avamas aadressil Sitsi 28 kahjude vähendamise keskust, mida tihti nimetatakse ka süstlavahetuspunktiks. Eeskätt sotsiaalmeedias on levimas eri versioonid sündmuste kohta, sealhulgas süüdistatakse Tervise Arengu Instituuti salaja tegutsemises ning plaanist avada keskus kohaliku kogukonnaga rääkimata.

Kopli elanikud on vastu süstlavahetuspunkti rajamisele elumajja
© Sputnik / Андрей Петров, Вадим Анцупов

"TAI ei ole seni ja ei tegutse ka edaspidi salaja. Oleme oma tegevustes lähtunud sellest, et enne kogukonnaga kohtumist on oluline põhjalikult töötada läbi võimalikud variandid ning pakkuda aruteluks välja konkreetsed lahendused," seisab TAI kodulehel. 

"TAI keskendus kahjude vähendamise keskusele uute ruumide otsimisel sellele Põhja-Tallinna piirkonnale, kus vastavalt meie poolt sügisel läbiviidud riskianalüüsile „Kahjude vähendamise keskustega kaasnevad riskid Tallinna näitel" on probleem kõige teravam ja vajadus teenuse järgi kõige suurem. Selle piirkonna keskpunktiks on Sitsi asum," teatab instituut.

Hetkel käivad läbirääkimised ruumide osas ning Sitsi 28 on üks tõenäoline asukoht. "Võime kinnitada, et läbirääkimised ei käi kogu aadressil Sitsi 28 asuva äripinna osas, vaid ainult ligi 80 ruutmeetri suuruste eraldi sissekäiguga ruumide osas. Ka ei ole Sitsi 28 aadressile planeeritud tuua üle kõiki teenuseid, mis varasemalt asusid aadressil Erika 5a.

Asendusravi teenust pakutakse juba alates detsembri lõpust aadressil Paldiski mnt 36a. Uut kodu otsime ainult kahjude vähendamise keskusele, milles nõustatakse narkootikume tarvitavaid inimesi. Planeeritava keskuse võimalike külastajate arv on kordades väiksem kui Erika tänaval," kinnitab TAI.

"Mured, mida kohalikud elanikud on keskuse avamise üle väljendanud sotsiaalmeedias ning meie poole pöördudes, on mõistetavad ning võtame neid tõsiselt. Oleme otsinud võimalikele muredele sisulisi lahendusi ning oleme kindlad, et need lahendused aitavad suurendada piirkonna turvalisust. Oleme nüüd valmis oma ettepanekuid ja kahjude vähendamise keskuse avamisega seonduvat selgitama ning kogukonnaga arutama," seisab TAI teates.

Kohtumisel osalevad Tervise Arengu Instituudi ning Kesklinna politseijaoskonna esindajad, kutsutud ka sõltlastega töötavate organisatsioonide esindajad.

Tagid:
osapooled, süstlavahetuspunkt, TAI, Sitsi, Kopli, Eesti

Peamised teemad