20:07 19. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1588
  • RUB73.5585
Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras kohtus täna Rumeenias oma kolleegi kindral Nicolae Ionel Ciucăga

Eesti ja Rumeenia kaitseväed suurendavad koostööd

CC0 / U.S. Army Europe
Eesti uudised
lühendatud link
2421

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras kohtus täna Rumeenias oma kolleegi kindral Nicolae Ionel Ciucăga

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Kohtumisel andis Rumeenia kaitseväe juhataja ülevaate julgeolekuolukorrast käsitledes muuhulgas olukorda Mustal merel, vahendas Kaitseväe peastaap. 

"Ma näen antud olukorras paralleele sellega, mis toimub Läänemerel. Mistõttu leppisime kokku, et hakkame vahetama julgeolekupildi informatsiooni kaitsevägede tasemel," ütles kaitseväe juhataja kindral Riho Terras.

Riigi aastapäeva paraad Tallinnas
© Sputnik / Андрей Петров

„Rumeenia kaitsejõud on läbi teinud arvestatava arengu ja nende näol on meil olemas tugev liitlane NATO lõunatiival, nende pühendumus kaitsta oma riiki ja panustada laiemalt liitlassuhetesse on muljetavaldav," sõnas Terras.

Lisaks sai kaitseväe juhataja ülevaate NATO Varssavi tippkohtumise otsuste rakendamisest ja liitlaste kohalolekust Musta mere regioonis. Kindral Ciucă oli kindel, et visiit teeb olulise läbimurde Eesti ja Rumeenia kaitseväe suhetes.

Kindral Terras andis ülevaate liitlaste kohalolekust Eestis ja kutsus rumeenia kolleege vaatlejatena õppusele Kevadtorm.

Rumeenia on jõuliselt suurendamas riigi kaitsekulutusi ning sel aastal on nende eelarve saavutanud 2% piiri majanduse koguproduktist. Muuhulgas viib riik hetkel läbi suurhankeid nii maaväe kui ka mereväe varustuse moderniseerimiseks.

Rumeenia on samuti valmis ühinema NATO küberkaitse kompetentsikeskusega Tallinnas.

Tagid:
infovahetus, julgeolek, Nicolae Ionel Ciucă, Riho Terras, Rumeenia, Läänemeri, Must meri, Eesti

Peamised teemad