02:56 31. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
2342

Tulude deklareerimise esialgsed kokkuvõtted näitavad, et elektrooniliste deklaratsioonide arv kasvas 96,3 protsendini ja e-teenusega rahulolu oli viimaste aastate kõrgeim

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. Möödunud aasta eest esitas oma tuludeklaratsiooni üle 677 600 inimese ehk pea 5600 isikut rohkem kui eelmisel korral. Hoolimata suuremast deklareerijate arvust vähenes paberil deklaratsioonide arv, mis kahanes 8000 võrra ehk 22 000 deklaratsioonini. See tõstab e-deklaratsioonide protsendi esialgsetel andmetel 96,3-ni, pakutava e-teenuse kvaliteediga jäi suurem osa kasutajatest ehk 92 protsenti väga rahule, teatas maksu- ja tolliamet.

Maksu- ja tolliameti teenindusosakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul jääb paberil deklaratsioone ühe vähemaks, mis tasapisi ka elektrooniliste deklaratsioonide protsenti tõstab. Kasutajate tagasiside on aga väga oluline, sest nende rahulolu järgi saab hinnata, kas teenus on piisavalt lihtne ning arusaadava loogikaga.

„Püüame pidevalt tulude elektroonilist deklareerimist mugavamaks muuta, lisades juurde eeltäidetud andmeid, viimasel paaril aastal on olnud võimalik tulusid ka nutivahendis deklareerida. Samuti on hästi vastu võetud vaid ühe klikiga tulu deklareerimine ehk inimene peab vaid nupuvajutusega kinnitama, et info deklaratsioonil on õige," selgitas Udde.

MTA tagastas veebruari lõpuks enamiku enammakstud tulumaksust
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kõrge rahulolu number näitab, et uuendused on läinud asja ette, uue e-maksuameti/et-tolli valmimisega aastal 2020 peaks aga ka tulude deklareerimine veelgi käepärasemaks muutuma.

Tagastamisele kuulub 96,8 miljonit eurot (millest on tagastatud 86,1 miljonit eurot) ja juurdemaksmisele 29,5 miljonit eurot. Nutitelefoni abil deklareeris oma tulud üle 27 000 inimest ja ühe klikiga esitas deklaratsiooni 256 000 inimest ehk 42 protsenti kõigist tulu deklareerijatest. Sel aastal oli võimalik taotleda ka madalapalgaliste tulumaksutagastust. Taotluse esitas selleks 79 647 inimest, kellele kuulub esialgse seisuga tagastamisele 29 miljonit eurot, maksu- ja tolliamet alustab tagasikannetega maikuus.

Tagid:
e-maksuamet, raha, tuludeklaratsioon, tulu, MTA

Peamised teemad