02:39 06. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Eesti uudised
lühendatud link
2612

Ligi 900 ajateenijat ja tegevväelast Kuperjanovi pataljoni staabist, jalaväe-, tagala- ja staabikompaniidest, miinipildujapatareist ning luure, tankitõrje ja pioneeride erialarühmadest osales sel nädalal õppusel Raba 2017

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. Pataljoni ülema kolonelleitnant Toomas Tõniste sõnul on üheksa kuud tagasi teenistusse tulnud kutsealustest moodustunud löögijõuline reservüksus, vahendas Kaitseväe peastaap.

„Aspirandid näitasid õppusel kiiduväärseid sooritusi allüksuste juhtimisel," lisas Tõniste, kelle sõnul jätkub rühmade ja ülemate areng läbi kompanii kursuse ja lahinglaskmiste kuni ajateenistuse lõpuni suurõppusel Kevadtorm.

Õppuse peamiseks eesmärgiks oli hinnata tulevasi reservrühmaülemaid, kes said harjutada rühmasisest koostööd ning seni õpitud teadmisi reaalsetes situatsioonides rakendada.

Rühmaülemate oskused pannakse taas proovile juba järgmisel nädalal Võru- ja Põlvamaal aset leidval õppusel Ummamuudu tapelõs, kus harjutatakse taktikalisi tegevusi kompanii koosseisus.

Tagid:
õppus, Raba, Kuperjanovi jalaväepataljon, kaitsevägi, Toomas Tõniste, Võrumaa

Peamised teemad