04:36 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Eesti uudised
lühendatud link
3101

Mereväe ajateenijad õppisid täna Revali merekooli katsebasseinis kuidas keerulistes ilmastikuoludes siseneda päästeparve ja –paati ning teha ettevalmistusi päästeoperatsiooniks

TALLINN, 7. aprill — Sputnik. „Mereväelase baaskursusel saab mereväkke tulija põhiteadmised laevas toimetulekuks," ütles mereväelase baaskursuse ülem nooremleitnant Tauno Kuusik, vahendas Kaitseväe peastaap. „Kursusel valmistutakse laeval ettetulevateks ülesanneteks ja omandatakse praktiline kogemus tegutsemaks kriisiolukordades, näiteks tulekahjude, lekete või laeva hülgamise korral."

Kursuse ülem Kuusik ütles, et mereväe suuna vastu tunnevad tihti huvi ajateenijad, kellel on varasem merendusalane kogemus. Näidetena toob kursuse ülem Kuusik õppureid, kes on töötanud kommertslaevadel, omavad väikelaeva juhi paberid või on kogenud merepäästjad. On ka neid, kel on pooleli merekool või mereakadeemia. Kursuse ülem lisab, et huvi tunnevad ka mehaanika vallas pädevad ajateenijaid, kes on huvitatud laevade tehnikasektsioonis enda oskuste rakendamisest ja täiendamisest.

Mereväekoolis on käimas mereväelase baaskursus, mille peavad läbima kõik mereväe laevadele teenima asuvad kaitseväelased. Väljaõppe käigus omandavad kursuslased lisaks üld-merenduslikele teadmistele ka alusteadmised mereväe struktuurist ja ülesannetest, meresõja ajaloost ja laevaorganisatsioonist. Baaskursusele järgnevad erialaõpingud side, miinitõrje-relvastuse, koka, motorist-elektriku, tuukri erialal või mereväebaasi kaldateenistuses.

Eesti mereväed. Illustratiivne foto
© Estonian Defence Forces srs Siim Verner Teder, rms Karl Alfred Baumeister

Kursuse raskeim osa on järgmise nädala algul toimuv ööpäevane harjutus merel ujuvas päästeparves, mis viib sellel osalejad mugavustsoonist välja. Harjutuse lõpus vintsitakse kursuslased ükshaaval parvelt kopterisse, mis märgib ühtlasi ka kursuse lõppu.

Neljanädalasel mereväe baaskursuse õppurite seas on kaks tegevväelast ja 26 ajateenijat. Mereväelase baaskursust viiakse mereväekoolis läbi kahel korral aastas — kevadel ja sügisel. Mereväekool, mis asub Tallinna Miinisadamas ja kuulub laevastiku koosseisu, annab mereväelastele merenduslikku baasväljaõpet, meresidealast väljaõpet ning teostab täiendus- ja ümberõpet.

Tagid:
ajateenija, baaskursus, õppus, ellujäämine, ilmastikuolud, Eesti merevägi, Tauno Kuusik, Eesti

Peamised teemad