18:11 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Eesti uudised
lühendatud link
10461

Kapo direktor teatas Eesti esimesest venemaalase vahistamise juhtumist süüdistusega koostöös Venemaa Relvajõudude Kindralstaabi Luurepeavalitsusega, Vene Föderatsiooni saatkonnast Tallinnas on vahistamise fakti kinnitatud, diplomaadid on süüdistatava isaga ühendust võtnud, muid üksikasju ei avaldata

TALLINN, 13. aprill — Sputnik. Venemaa saatkonda Eestis on teavitatud Venemaa Föderatsiooni kodaniku Artjon Zintšenko vahistamisest, teda süüdistatakse vabariigi iseseisvuse ja sõltumatuse vastu suunatud tegude toimepanekus, teatati saatkonnast portaalile Sputnik Eesti.

Varem on meediaväljaanded osundusega kaitsepolitsei direktorile Arnold Sinisalule teatanud, et 9. jaanuaril pidas kapo kinni Venemaa kodaniku, keda kahtlustatakse koostöös Venemaa Relvajõudude Kindralstaabi Luurepeavalitsusega (GRU). Sinisalu sõnul on venemaalase suhtes algatatud kriminaalasi Eesti sõltumatuse ja territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud tegevuse eest. Muud infot ta ei esitanud, teatades, et see saab võimalikuks edaspidi, „kui asi on jõudnud vastavasse staadiumi". Praegu viibib venemaalane vahi all.

Venemaa saatkonnast kinnitati Sputnikule, et 10. jaanuaril 2017. aastal teavitas riigiprokuratuur diplomaatilist esindust selle kohta, et Eesti õiguskaitseorganid on võtnud vahi alla Venemaa Föderatsiooni kodaniku Artjom Zintšenko.

Teda süüdistatakse kuritegudes, mis kvalifitseeruvad Karistusseadustiku paragrahvi 233 alusel ("Välismaalase poolt Eesti Vabariigi iseseisvuse ja sõltumatuse või territoriaalse terviklikkuse vastu suunatud vägivallata tegevuse eest "). Selle paragrahvi kohaselt ähvardab Zintšenkot inkrimineeritud tegudes süüditunnistamisel vabadusekaotus kahest kuni 15 aastani.

Vene Föderatsiooni suursaadikuga kohtumist Zintšenko palunud ei ole, kuid diplomaadid peavad sidet kinnipeetava isaga. Venemaa saatkonnast lisati, et Zintšenko tuli Eestisse 2012. aastal Peterburist.

Tagid:
luure, GRU, Vene Föderatsiooni saatkond, saatkond, politsei, KaPo, Venemaa

Peamised teemad