22:09 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Eesti uudised
lühendatud link
6310

Kuritegudes süüdistatav Keskerakonna endine esimees ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaar avaldas laupäeval Tartu ülikooli südamehaiguste kliinikumi juhataja, doktor Jaan Eha eksperthinnangu, mille kohaselt ta on parandamatult haigestunud

TALLINN, 16. aprill — Sputnik. Eha märgib oma eksperthinnangus, et Savisaarel on diagnoositud mitu haigust, millest tervistumine ei ole tänase arstiteaduse taseme juures võimalik: veresoonte aterosklerootiline kahjustus, südame isheemiatõbi, läbipõetud südamelihase infarkt, südamepuudulikkus, raske kõrgvererõhktõbi, diabeet, amputeeritud alajäse, vahendas ERR.

Eha kinnitusel võib igasugune kestev psüühiline pinge ja ülekoormus halvendada nimetatud haiguste kulgu ning esile kutsuda eluohtlikke tüsistusi.

Eha koostas ekspertarvamuse vastusena vandeadvokaat Oliver Nääsi taotlusele ja see on esitatud Harju maakohtu kohtunikule Anne Rebasele. Savisaar avaldas hinnangu laupäeval oma Facebooki kontol.

Sel nädalal määras kohus Savisaarele uue terviseekspertiisi, mis peaks andma vastuse, kas ta on võimeline osalema kohtumenetluses ja võimalikul süüdimõistmisel ka karistust kandma.

Tagid:
kohus, doktor, Eha, Savisaar

Peamised teemad