03:35 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
EV100 juubelipidustused said avapaugu

EV100 juubelipidustused said avapaugu

Sputnik / Sergey Melkonov
Eesti uudised
lühendatud link
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
3810

EV100 juubeliperiood algas pühapäeval suure matkapäevaga endisel Eestimaa ja Liivimaa kubermangu piiril, matk tähistas sajandi möödumist eestlaste asualade ühendamisest ja Eestimaa kontuuri tekkest

TALLINN, 17. aprill — Sputnik. "Sada aastat tagasi eraldas Põhja- ja Lõuna-Eestit kubermangupiir, mille me täna üheskoos matkajatega sümboolselt kaardilt kustutame. Nii tähistame meie maa moodustumist, mis oli oluliseks tähiseks teel iseseisvuse poole," ütles EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu, vahendas ERR.

Seiklussportlased ja hea ettevalmistusega matkajad seadsid pühapäeval sammud kunagisele kubermangupiirile, mis on üle 400 kilomeetri pikk ja kulgeb Peipsi rannalt Tõstamaani.

Tänu matkajate kaasas kantavatele GPS-seadmetele oli võimalik jälgida matkagruppide liikumist virtuaalsel kaardil, kus vastavalt matkajate edenemisele maastikul kustutati Põhja- ja Lõuna-Eestit eraldanud piirjoon.

President Kersti Kaljulaidi kõne on täismahus loetav siin.

Peaminister Jüri Ratas matkas Eesti Vabaraiigi sünnipäeva puhul Adaverest Järvamaale Päinurme.

Teema:
100 aastat Eesti Vabariiki (214)
Tagid:
matkapäev, algus, juubeliperiood, Eesti Vabariigi 100. aastapäev, Kersti Kaljulaid, Jüri Ratas, Kurgja, Eesti

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  24
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  58
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  36