02:39 23. Juuli 2019
Kuula otse
  • USD1.1215
  • RUB70.6525
Suveks tööd otsivad enam kui paar tuhat alaealist

Suveks otsivad tööd enam kui paar tuhat alaealist

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
7231

Täna toimub kolmandat korda noorte töömess „Suveks tööle", mis toob kokku hooajalist tööd otsivad noored ja neile esmast töökogemust pakkuvad tööandjad eri valdkondadest

TALLINN, 19. aprill — Sputnik. Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse (PERL) ja Tallinna Spordi-ja Noorsooameti (TSNA) koostöös korraldatav mess toimub Sokos Hotell Virus kell 15-18 ning on suunatud Tallinnas ja Harjumaal elavatele kuni 18-aastastele noortele, vahendas Raepress.

„Soovime kaks osapoolt omavahel kokku tuua ja luua eeldused selleks, et noor saaks töökogemuse, oleks ühiskondlikult aktiivne, koguks uusi teadmisi ning tutvusi, et tal oleks edasisi haridus- ja karjäärivalikuid elus lihtsam teha," selgitab PERL-i karjäärispetsialist Triin Peterson, kes on korraldajana messi kasvu jälginud alates esimesest aastast. 

Noortele tööd, praktikavõimalusi või vabatahtlikku tegevust pakkuvaid ettevõtteid, ühendusi ja organisatsioone on registreerunud ligi poole võrra enam kui mullu: messile on oodata rekordarvu 26 tööandjat ning 12 organisatsiooni.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul suudavad noored pakkuda tööturul väärilist ja õiglast konkurentsi.

„Mul on hea meel näha, et nende tööandjate osakaal, kes oma töötajate seas soovivad näha just hakkajaid noori inimesi, on kasvamas. Tänapäeva noortel on unikaalseid kogemusi, nad osalevad aktiivselt projektides ning teevad vabatahtlikku tööd, nad on teadlikud oma eesmärkidest ning teevad nende nimel ka palju tööd," sõnas abilinnapea.

Peale tööandjatega kohtumise on noortel võimalik osaleda töötubades, kus räägitakse noorte tööõigusest, nende ootustest tööturule ja jagatakse näpunäiteid kandideerimisdokumentide oskuslikuks koostamiseks.

Inspiratsioonitubades on aga noortega kohtuma tulnud ettevõtlikud ja innustavad persoonid, kes ühel või teisel moel noortele töö- ja karjäärialast nõu ning oma kogemusi jagavad. Kohal on ka Rajaleidja karjäärispetsialistid, kellega noortel on võimalik karjääri- ja tööteemadel nõu pidada ja oma küsimustele vastused saada.

Messil osalejate vahel loositakse välja peaauhinnana suveks kaks kohta Õpilasmalevasse: üks koht põhikoolinoorte (6.-8. klass) ja teine gümnaasiumiõpilaste (9.-12. klass) seas. Lisainfot messi kohta leiab Facebookist.

Tagid:
suvi, töömess, noored, Suveks tööle, TSNA, PERL, Harjumaa, Tallinn

Peamised teemad