13:53 22. Juuni 2018
Kuula otse
  • USD1.1538
  • RUB73.5577
NATO lahingugrupi pidulik rivistus Tapal

Tapal toimus liitlaste lahingugrupi Eestis teenimise avatseremoonia

© REUTERS / INTS KALNINS
Eesti uudised
lühendatud link
4442

Eestisse saabunud NATO lahingugrupi teenistuse algas pidulikku rivistusega 1. jalaväebrigaadi Tapa linnakus

TALLINN, 20. aprill — Sputnik. Rivistusest võttis osa ligi 1500 kaitseväelast Ühendkuningriigist, Prantsusmaalt ja Eestist.

Peaminister Jüri Ratas ütles, et Tapale saabunud liitlaste lahingugrupp näitab väga selgelt NATO solidaarsust.

„Liitlaste kohalolek suurendab veelgi meie kindlus- ja turvatunnet, mis loob ka Eestisse eeldused julgematele investeeringutele, majanduse elavnemisele, töökohtade arvu ja palkade kasvule, paremale taristule, elukvaliteedi tõusule," ütles peaminister Ratas.

Peaministri sõnul on käesolev nädal ajalooline, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo. „Sel nädalal täitus Eesti üks olulisemaid kaitsepoliitilisi eesmärke, milleks on NATO pataljoni lahingugrupi Eestis paiknemine," sõnas Ratas ja lisas, et julgeolek ei ole iseenesestmõistetav, vaid sellega peab iga päev vaeva nägema.

Официальная церемония по случаю развертывания многонационального батальона НАТО в Тапа
© REUTERS / INTS KALNINS
NATO lahingugrupi pidulik rivistus Tapal

„NATO eesmärk on hoida rahu. Lahingugrupi Eestisse paigutamine on osa alliansi tegevustest selleks, et tugevdada NATO heidutus- ja kaitsehoiakut," ütles peaminister ja lisas, et tegemist on käiguga vastuseks Venemaa agressiivsele käitumisele.

Peaminister Ratas rõhutas, et lahingugrupi kohalolu Eestis ei tähenda, et nüüd võib jalad seinale visata. „Jätkame oma riigi julgeoleku tugevdamisega, olgu selleks tugevamad liitlassuhted või meie oma kaitseväe arendamine."

Liitlaste lahingugrupi Eestis teenimise avatseremoonial osalesid Briti kaitseminister Michael Fallon, Taani kaitseminister Claus Hjort Frederiksen ja Eesti kaitseminister Margus Tsahkna. Lisaks kolme riigi kaitseministritele osalesid pidulikul rivistusel president Kersti Kaljulaid, peaminister Jüri Ratas, riigikogu esimees Eiki Nestor ja kaitseväe juhataja kindral Riho Terras, Prantsusmaa kaitseministri esindaja kindral Didier Castres, NATO Euroopa vägede ülemjuhataja asetäitja kindral James Everard, Brunssumi ühendväejuhatuse ülem kindral Salvatore Farina ja teised liitlasriikide ning Eesti riigi esindajad.

Avatseremoonial osalevate Riigikogu esimehe Eiki Nestori, riigikaitsekomisjoni esimehe Hannes Hanso ja väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul tõstavad liitlased Eesti kaitsevõimekust, teatas Riigikogu pressiteenistus.

Tagid:
avatseremoonia, liitlased, lahingugrupp, NATO, Tapa

Peamised teemad