11:32 27. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Eesti uudised
lühendatud link
2520

Heakorrakuu raames on Lasnamäel alanud aktsioon „ Utiliseeri oma vana auto“, mille raames võib iga sõidukõlbmatu auto omanik kirjutada volituse Munitsipaalpolitsei nimele ja tema sõiduk viiakse ära täiesti tasuta

TALLINN, 21. aprill — Sputnik. Hetkel on Lasnamäel ligi 50 sõidukõlbmatut sõidukit, mis seisavad parklas ning raskendavad teiste autoomanike parkimiskoha leidmist kodu lähedal. Viimasel ajal tuleb munitsipaalpolitseil üha sagedamini tegelda juhtumitega, kus omanik on jätnud numbrimärkideta sõiduki tänava äärde või majadevahelisele parkimisplatsile, teatab Lasnamäe linnaosavalitsus.

Mitte iga sõiduk, olgu ta või aastajagu paigal seisnud, ei kvalifitseeru romusõidukiks. Tallinna linna heakorraeeskiri ütleb, et romusõiduk on sõiduk, millel puuduvad selle mehaanilised osad või kereosad või autoklaasid või rattad ja mis oma välimusega riivab linna esteetilist väljanägemist või rikub linna puhtust ja heakorda.

Seega iga porine või lössis rehvidega sõiduk ei ole ilmtingimata romu. „Et meil napib niigi parkimiskohti, tekitab see kaaskodanikes pahameelt: autod, mida ei ole tihti aastaid kasutatud, raskendavad parkimiskoha leidmist kodu lähedal ja sunnivad sõiduki parkima kusagil kaugemal," märkis Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Samas on ka numbrimärkidega autosid, mille omanikku pole võimalik tuvastada, sest sõiduk on registrist kustutatud. Munitsipaalpolitsei saab vana auto ära viia ainult juhul, kui omanik on andnud selleks kirjaliku volituse. Volituse saab saata ka elektrooniliselt digitaalse allkirjaga. Vajab märkimist, et 2015.aastal tehtud muudatused KOKS-is (kohaliku omavalitsuse korralduse seadus) on munitsipaalpolitsei käed kinni sidunud ning olukorra parandamiseks tuleb muuta eelnimetatud seadus riigi tasandil.

Linnaosavalitsus kutsub üles kõiki sõidukõlbmatute sõidukite omanikke viima oma vana auto romulasse kas iseseisvalt või esitades volituse munitsipaalpolitsei nimele. Rohkem infot volituse vormistamise kohta ja sõidukõlbmatu ning vana auto utiliseerimise kohta saab munitsipaalpolitsei telefonilt 66 19 860 või e-postilt munitsipaalpolitsei@tallinnlv.ee

Tagid:
utiliseerimine, vana, aktsioon, auto, heakorrakuu, munitsipaalpolitsei, Maria Jufereva, Lasnamäe, Tallinn

Peamised teemad