22:32 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
5130

Reedel, 21. aprillil kogunesid langenud kaitseväelaste võitluskaaslased koos Eesti riigi, kaitseväe ja diplomaatilise korpuse esindajatega Paldiskis asuva mälestusmärgi juurde, et mälestada välisoperatsioonidel langenud kaitseväelasi

TALLINN, 21. aprill — Sputnik. Koos langenud kaitseväelaste võitluskaaslaste poolt pandud pärjaga asetati mälestussambale asetati pärg Vabariigi Presidendi nimel.

Riigikogu nimel asetas pärja riigikogu aseesimees Enn Eesmaa, valitsuse nimel kaitseminister Margus Tsahkna, kaitseväe ja Kaitseliidu nimel kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ja Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili, teatas kaitseväe pressiteenistus.

Riigi ja kaitseväe juhtkonna pärgade kõrvale asetati ka pärjad diplomaatilise korpuse ja Eesti reservohvitseride kogu poolt.

Pärast tseremooniat mälestusmärgi juures süüdati Scoutspataljoni õppehoones küünlad Kurkses hukkunud kaitseväelaste mälestuseks.

Välisoperatsioonidel langenute mälestusmärk valmis Camp Bastionis eestlaste laagris 2010. aasta oktoobri alguses ja selle avas 5. oktoobril president Toomas Hendrik Ilves.

Mälestussammas seisis Camp Bastionis kuni 2013. aasta sügiseni kui 29. oktoobril võeti kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase osalusel mälestusmärgilt maha rist ja plaat üheksa Afganistanis langenu nimega. Risti ja plaadi tõid Eestisse 2013. aasta maist novembrini Afganistanis teeninud kaitseväelased.

Veteranihokil osalejad annetasid 210 eurot

Põhja- ja Lõuna-Eestis teenivate kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide omavahelise sõprusmängu jäähokis võitis Põhja võistkond seisuga 5:2.

„Oli väga meeleolukas ja võitluslik mäng. Aga kõige tähtsam on, et saime Sinilillekampaaniat toetada ja koos veteranidega ühiselt jääl aega veeta," ütles Põhja võistkonna kapten kolonelleitnant Andris Sprivul.

Ветераны тряхнули стариной и сыграли в хоккей
Kaitseväe Peastaap / rms Karl Johanson
Veteranihokil osalejad annetasid Sinilillekampaaniale 210 eurot.

Veteranihokil osalejad annetasid Sinilillekampaaniale 210 eurot.

Veteranihoki on üks osa Sinilillekampaania ja veteranipäeva üritustest, kus omavahel kohtusid Põhja- ja Lõuna-Eestis teenivad veteranid ning millest tänavu võtsid esmakordselt osa ka liitlased — viis mängijat Ühendkuningriigist ja üks mängija Ameerika Ühendriikidest.

Veteranihoki sõprusmängude traditsioon sai alguse eelmisel aastal Tartus. Sinilillekampaaniale tehtud annetus moodustus kaitsejõudude hokiklubi Tallinna ja Tartu mängijate panusest.

Veteranipäeva tähistamine jätkub

22. aprillil kell 11.00-13.00 toimub Tallinnas Russalka mälestussamba juures Pirita rannapromenaadil heategevuslik kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide sinilillejooks.

Благотворительный забег в поддержку ветеранов эстонской армии.
© Sputnik / Вадим Анцупов
Heategevuslik kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide sinilillejooks aastal 2016.

Kell 11.00-15.00 tähistatakse Veteranipäeva Narvas.

Pühapäev, 23. aprill on veteranipäev, mis alates 2014. aastast on ka lipupäev.

Kell 11.00 algab Sillamäe merepargi terviserajal jooks veteranide auks.

Kell 11.00-16.00 tähistatakse veteranipäeva Eesti sõjamuuseumis Viimsis.

Kell 19.30-22.00 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Veteranirock.

Kuni 30. aprillini on Tallinna sadama A-terminalis, Admiraliteedi basseini ääres ning Tallinna bussijaamas avatud näitus „Saabumine."

Tagid:
hokki, kaitsevägi, veteraan, Paldiski, Afganistan

Peamised teemad