17:52 27. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1025
  • RUB69.0442
Eesti uudised
lühendatud link
3710

Linnahalli kordategemine tähendaks, et kesklinnas mere ääres paiknev väärtuslik maa-ala saab lõpuks asjaliku kasutuse

TALLINN, 23. aprill — Sputnik. „Saabunud on ajalooline võimalus Linnahalli kordategemiseks, sest valitsus kavandab olulise investeeringuna eraldada Linnahalli renoveerimisse 2018 ja 2019 aastal kokku 40 miljonit eurot", ütles Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas.

Aas osutas, et kahe aasta jooksul riigieelarve strateegia kohaselt eraldatav 40 miljonit eurot peaks koos linna poolt eraldatavate summadega olema küllaldane, et Linnahall lõpuks korda teha, vahendas Raepress.

Tallinna Linnahall
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Meie käes on ajalooline võimalus anda Tallinnale ja kogu riigile hea akustikaga kontserdisaal, kultuuriürituste toimumispaik ja tänapäevane suure mahutavusega konverentsikeskus, "ütles Aas, tunnustades Tallinna linna ja riigi edukat koostööd. "Oleme taolist koostööd Vabariigi valitsusega pikalt oodanud ja nüüd on see realiseerumas."

Aasa hinnangul laiendaks Linnahalli kordategemine oluliselt konverentsiturismi võimalusi kogu Eestis. "Linnahalli kordategemine tähendaks ka seda, et kesklinnas mere ääres paiknev väärtuslik maa-ala saab lõpuks asjaliku kasutuse. Me ei saa lubada linnasüdames kasutuseta pinda. Selleks, et töö pihta hakkaks, tuleb veel tugevalt pingutada, aga oluline samm õiges suunas on astutud ja uuenenud Linnahall käegakatsutavam kui kunagi varem."

Samal teemal

Linnahall valmib 100 miljoni euroga ilmselt 2019. aastal
Tallinna linnavalitsus võttis vastu linnahalli detailplaneeringu
Valitsus toetas Tallinna Linnahalli rekonstrueerimist
Peaminister külastas Tallinna linnahalli
Algas linnahalli renoveerimise esimene etapp
Linnavalitsus algatab Linnahalli piirkonna detailplaneeringu
Tagid:
investeering, Linnahall, valitsus, tegevlinnapea, Taavi Aas

Peamised teemad