10:30 20. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
Kampaania Naised vormi! sai hoo sisse

Kampaania "Naised vormi!" sai hoo sisse

© Estonian Defence Forces
Eesti uudised
lühendatud link
9010

Täna algas kaitseministeeriumi poolt algatatud kampaania „Naised vormi!“

TALLINN, 24. aprill — Sputnik. Kampaania eesmärk on teavitada noori naisi võimalusest panustada riigikaitsesse ja läbides vabatahtlikult ajateenistuse, teatab kaitseministeerium.

Kaitseminister Margus Tsahkna sõnul põhineb Eesti kaitse peremudelil, kuhu on kaasatud mehed ja naised, poisid ja tüdrukud, vanaisad ja vanaemad. "Riigikaitse on universaalne ja usun, et tahe Eestit kaitsta ei ole naistes ja meestes erinev. Kõikidel ühiskonnaliikmetel on anda väga oluline panus rahu- ja julgeoleku tagamisse," ütles Tsahkna. „Mul on väga hea meel näha, et Eesti naistel on soov panustada meie riigi kaitsesse ning see huvi on aja jooksul tõusnud. Olen andnud korralduse, et naistel oleks võimalus kõikides väeosades ajateenistust läbida," lisas kaitseminister Tsahkna.

Kampaania avaüritus toimus täna Tallinna spordihallis, kus ajateenistuse läbinud ja seda sammu alles plaanivad naised, naissoost avaliku elu tegelased ning naised, kes soovisid oma füüsilist vormi proovile panna, sooritasid Kaitseväe üldfüüsilise testi. Sama testi peab iga kaitseväelane sooritama teenistuse edukaks läbimiseks. Test koosneb 3200 m jooksust, kätekõverdustest kahe minuti jooksul ja istessetõusudest kahe minuti jooksul. Kõik testi läbinud sooritasid selle edukalt, mis näitab, et naiste üldfüüsiline vorm vastab ajateenistuse nõuetele ning naised saavad ajateenistuses meestega võrdselt hakkama.

Kampaania „Naised vormi" raames tutvustatakse koolides, sotsiaalmeedias ning välimeedia kaudu noortele naistele võimalusi ja tingimusi ajateenistuse läbimisest. Tartus on skulptuuri „Suudlevad tudengid" naispool kampaania ajaks riietatud ajateenijaks, juhtides noorte naiste tähelepanu võimalusele riigikaitsesse panustada.

Alates 2013. aastast on Eesti kodanikest naistel vanuses 18-27 võimalus omal soovil asuda ajateenistusse. Sellest ajast tänaseni on ajateenistust alustanud kokku 93 naisterahvast, kellest 41 on ajateenistuse läbinud ning 23 naist on hetkel veel ajateenistust läbimas.

Nii meestel kui naistel on võrdsed võimalused ajateenistuses oma tugevusi ja võimeid näidata ning hiljem kaitseväelist karjääri teha. Kaitseväekohustust võttes peab arvestama kaitseväekohustusega 60. eluaastani (k.a), sh kohustusega ilmuda reservõppekogunemistele.

Lisainfot naiste võimalustest ajateenistusse asuda leiab lehelt https://www.kra.ee/naisedvormi/

Tagid:
ajateenistus, üldfüüsiline, test, kampaania, Naised vormi, Tallinna spordihall, kaitseministeerium, Tallinn

Peamised teemad

 • Edgar Savisaar: Kaljulaid kohtub Putiniga edaspidigi

  Tallinna ekslinnapea Edgar Savisaar jäi president Kersti Kaljulaidi Moskva-sõidu tulemustega rahule ja väljendas veendumust, et Kaljulaidi ja Putini kohtumine ei olnud viimane.

  46
 • Ameerika Neuroloogiaakadeemia teadlased rääkisid lihtsatest ja taskukohastest meetoditest, mis aju degenereerumist aeglustavad ja erinevaid kognitiivseid haigusi vältida aitavad.

  21
 • Konkurendid NATO hajutamise-koondamise asjus - Venemaa, Saksamaa, Türgi, Prantsusmaa riigijuhid. Pildilt on puudu USA president.

  Sel nädalal demonstreeris Recep Tayyip Erdoğan häbematul moel ammust ajalootõde - impeeriumid lõpetavad oma elutee siis, kui keegi neid enam ei karda. Algul keelduvad nende ähvardustele reageerimast vaid kõige julgemad ning seejärel need, kes omakorda juba soovivad näidata seniste hegemoonide impotentsust.

  58