02:19 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Eesti uudised
lühendatud link
11701

Tallinna kevadise heakorrakuu raames toimuvad kõikides linnaosades kahel järjestikusel nädalavahetusel, 29. aprilli ja 30 aprillil ning 6. ja 7. mail, ohtlike jäätmete kogumisreidid

TALLINN, 26. aprill — Sputnik. Kuna jäätmete auto peatub kõikides kohtades keskmiselt 10 kuni 15 minutit soovitatakse kodumajapidamistest kõik erikäitlemist vajavad keskkonda reostavad ja tervisele ohtlikud jäätmed juba varakult kokku koguda.

Endiselt on ohtlikke jäätmeid võimalik ära anda kõigis Tallinna jäätmejaamades ning säilivad ka Haabersti Rimi (Haabersti 1), Keskturu (Lastekodu 11b), Pirita Selveri (Rummu tee 2) ja Lasnamäe keskuse (Pae 76) parklates asuvad kogumispunktid, kus ohtlike jäätmete vastuvõtt on elanikele tasuta, teatas Raepress. Kaubanduskeskuste juures asuvad punktid on avatud laupäeviti ja pühapäeviti kell 10.00-15.00 ning lisaks suvisel perioodil, 1. maist kuni 30. septembrini, ka kolmapäeviti kell 14.00-19.00.

Nii kogumispunktidesse kui jäätmejaamadesse saab tuua kodumajapidamises tekkinud järgmisi ohtlikke jäätmeid: patareid ja akud; päevavalguslambid (sh säästulambid); vanaõlid, õlifiltrid, õlised kaltsud; jaepakendis värvi-, laki-, liimi- ja lahustijäägid; kemikaalid ja puhastusvahendid; kraadiklaasid ja muud elavhõbedat sisaldavad jäätmed; taimekaitsevahendid ja pestitsiidid; fotograafiajäätmed; meditsiinijäätmed; ohtlike jäätmete pakendid. Kõik kogumiskohad on mõeldud eelkõige kodumajapidamises tekkinud ohtlike jäätmete üleandmiseks.

Asutused ja ettevõtjad peavad ohtlike jäätmete üleandmiseks sõlmima ohtlike jäätmete käitlejaga eraldi lepingu.

Ohtlike jäätmete kogumisreidide autode liikumisgraafik kevadisel heakorrakuul leiate siit.

Heakorrakuu alguseks ilmus trükist Tallinna keskonnameti tellimusel infobrošüür "Heakorra ABC", kuhu on koondatud linna heakorda puudutav teave ja kus on muuhulgas ka kolmes keeles informatsioon ohtlike jäätmete kohta.

Tagid:
jäätmevedu, ohtlikud jäätmed, jäätmejaam, jäätmed

Peamised teemad