20:17 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
14346

Sotsiaalmeedias on kõvasti vastukaja tekitanud MTÜ Dobrosvet juhatuse liikme Elina Jessakova postitus, kus ta teatab, et Eesti–Vene piiril võeti temalt ja ta mehelt kaheldaval ettekäändel ära vene šokolaad ja pihutäis Georgi linte

ТАLLINN, 26. aprill — Sputnik, Angelina Mandrõka. Nagu Jessakova ise portaalile Sputnik Eesti jutustas, naasesid nad mehega esmaspäeva õhtul bussiga Peterburist Tallinna. Eesti piiripunktis hoidsid neid kaks tundi kinni tollitöötajad, kes võtsid abielupaarilt ära pihutäie vene trikolooriga ja Georgi linte, raamatu, Surematu Polgu lipu ning kümme Võidupüha tähistavas pakendis šokolaadi.

Maksu- ja tolliameti esindajad põhjendasid oma tegu sellega, et Jessakovidelt ära võetud esemed kujutavat endast edasimüümiseks mõeldud kaupa.

„Mulle öeldi, et kui kauba maksumus on üle 21 euro, loetakse seda müügipartiiks. Mul olid olemas kõik ostutšekid lindikeste soetamise kohta. Kuid see tšekk neile ei sobinud, kuna hind oli sellel märgitud rublades, mitte eurodes," nentis ta.

Kõiksugu paberite vormistamisele kulus ligi kaks tundi, kogu selle aja pidid ülejäänud reisijad bussis ootama.

„Tolliametnike suhtumine oli pehmelt öeldes jõhker, nad ei pidanud vajalikuks meile midagigi selgitada. Üks ütles lausa, et tema ei allu meie provokatsioonidele," lausus ta portaalile Sputnik Eesti.

Jessakovid kavatsevad juhtunu üle advokaadiga nõu pidada ning nõuda Maksu- ja tolliametilt selgitust, mille alusel neilt nende asjad ära võeti.

„Laias laastus ei ole kahjusumma kuigi suur, kuid mehe ajalooväärtusega raamatust koos autori autogrammiga on kahju. Ma ei saa aru, miks see temalt ära võeti," pahandab Elina Jessakova.

Tagid:
surematu polk, võidupüha, georgi lint, piir, trikoloor, Maksu- ja tolliamet

Peamised teemad