17:45 26. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Eesti uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
2004

Valitsus otsustas liituda Soomes asutatava Euroopa hübriidohtude vastase oivakeskusega (European Centre of Excellence for Countering Hybrid Threats )

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Keskuse eemärk on arendada oma liikmete võimeid, kerksust ja valmidust tänapäevases hübriidses ohukeskkonnas toime tulemiseks, teatab valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

„Hübriidohtudega võitlemine on oluline nii Eestile kui kogu Euroopale. Keskusega ühinemine annab meile süvendatud teadmisi selliste ohtude tõrjumisest ning samuti saame täiendada oma oskusi vastavatel õppustel. Keskuse tegevuses osalemine tihendab hübriidohtude vastases võitluses koostöövõrgustikku nii keskuse liikmete, kui EL tasandi ja NATO vahel," rõhutas peaminister Jüri Ratas.

„Eestis on küberkaitsekeskus, mis tegeleb olulise hübriidohtude valdkonnaga, Lätis strateegilisele kommunikatsioonile keskenduv oivakeskus, kus samuti aktiivselt osaleme. Nüüd saab Eestist ka Euroopa hübriidohtude vastase keskuse asutajaliige," lisas ta.

2017. aasta teisel poolaastal tööd alustava keskuse tegevussuundadeks on strateegilise tasandi dialoogi ja konsultatsioonide arendamine liikmesriikide, Euroopa Liidu ja NATO vahel. Keskuses viiakse läbi hübriidohtude ja nende tõrjumise meetodite uuringuid, samuti tegeleb keskus õppuste läbiviimisega, et parandada nii liikmesriikide individuaalset võimekust kui ka koostegutsemisvõimet hübriidohtude tõrjumisel. Keskuse tööd suunab liikmesriikide esindajatest koosnev juhtkomitee. 

Seni on Eesti aktiivselt osalenud keskuse loomise juures. Keskuse loomiseni viinud konsultatsioonides osalenud riigid saavad sellega ühineda neile sobival ajahetkel ning nad loetakse asutajariikideks.

Soome kõrval on keskuse liikmed praegu Rootsi, Suurbritannia, Läti, Leedu, Poola, Prantsusmaa, Saksamaa ja USA. Lisaks Eestile osalesid asutamiskonsultatsioonides, kuid pole veel keskusega ühinenud Austria, Hispaania, Holland, Itaalia, Norra ja Taani.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
asutajaliige, liitumine, hübriidohtude oivakeskus, valitsus, Jüri Ratas, Soome, Eesti

Peamised teemad