17:05 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Eesti uudised
lühendatud link
2912

Juba neljandat aastat järjest algab rannahooaeg kahel Tallinna supelrannal - Pirital ja Pikakaril, rahvusvahelise kvaliteedimärgi „Sinilipp“ heiskamisega

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Kvaliteedimärgiga tunnustatakse pealinna supelrandu veekvaliteedi kõrge taseme, kvaliteetsete teenuste ja eeskujuliku heakorra eest, vahendab Raepress.

Iga aasta 22. märtsil tähistatakse Läänemere päeva, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ökomärgise „Sinilipp" omistamisest teatas programmi Eesti koordinaator Eesti Looduskaitse Selts viidates Rahvusvahelise keskkonnahariduse fondi FEE Sinilipu žürii esinaise Lourdes Diazi kirjale. Pärast pikka vaheaega heisatakse tänavu sinilipp ka väljaspool Tallinna. Koos Pirita ja Pikakariga tõuseb sinilipp ka Pärnu rannas.

„Meil on siiralt hea meel, et ka suvepealinn Pärnu jälgis Eesti pealinna eeskuju ja taotles oma kuulsale supelrannale kvaliteedimärgi", ütles seda uudist kommenteerides abilinnapea Arvo Sarapuu. „Tasub meelde tuletada, et just tänu Tallinna toetusele loodi Eesti Looduskaitse Seltsi abiga võimalus taotleda sinilippu Eesti supelrandadele", sõnas abilinnapea.

Tallinna Keskkonnaamet planeerib ka selle aasta suveks keskkonnahariduslikke tegevusi, sh keskkonnatelgi töötube nii Pirita kui Pikakari randa, Tallinna Merepäevade raames ekskursioone Aegna saarele, õhtumatka Pirita rannaalale kui Tallinna supelrandade kujunemist tutvustava loodusõhtu koostöös Tallinna Linnamuuseumiga. Pirital ja Pikakaril on rannalistele kättesaadavad kolmes keeles bukletid Pikakari ja Pirita kaitsealustest objektidest ja puhkealadest.

Keskkonnaminister Marko Pomerants osaleb täna ja homme Euroopa Liidu keskkonnaministrite mitteametlikul kohtumisel, kus räägitakse merekeskkonna kaitsest
© Sputnik / Всеволод Тарасевич

Eestis taastati võimalus taotleda sinilippu 2014. aastal Tallinna linna ja Eestimaa Looduskaitse Seltsi (ELKS) koostöö raames. Tallinnas koordineerivad randade keskkonnateadlikumat haldamist Pirita ja Põhja-Tallinna linnaosavalitsused ning Tallinna Keskkonnaamet.

2017. aastal heisatakse „Sinilipp" 37 riigis enam kui 4200 supelranda ja väikesadamasse üle maailma. Tallinnas toimuvad Sinilipu heiskamise tseremooniad 5. juunil, rahvusvahelisel keskkonnakaitse päeval.

Tagid:
kvaliteedimärk, supelrand, rahvusvaheline, Sinilipp, Arvo Sarapuu, Pärnu, Tallinn

Peamised teemad