01:37 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Eesti uudised
lühendatud link
7732

Teisipäeval toimus Tapa vallavalitsuses vallavanema Alari Kirti kohtumine Kaitseväe Tapa linnakus baseeruva NATO lahingugrupi ülema Briti kolonelleitnant Mark Wilsoniga

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. Kohtumisel osalesid ka Prantsuse üksuse esindaja major Stephan Piresnunes, Taani üksuse esindaja kapten Hans Brunings, teised Briti üksuse ja 1. Jalaväebrigaadi ohvitserid, samuti arendusnõunik Vahur Leemets ja abivallavanem Andrus Freienthal, seisab Tapa valla kodulehel. 

Встреча руководителей Тапаской волоcти с офицерами НАТО
© Foto : Tapa Vallavalitsus
NATO lahingugrupi ohvitserid Tapa vallavalitsuses

Ohvitseridele tutvustati Tapa valda ja vastati küsimustele. Lahingugrupi ohvitserid tundsid huvi kohaliku elu-olu vastu, seejuures huvituti vaba aja veetmise võimalustest, kaubandus- ja toitlustusettevõtete ning teiste teenusepakkujate olemasolust.

Ohvitserid andsid ka teada oma soovist pakkuda kohalikule omavalitsusele abi erinevates valdkondades: heakorrastamine, rajatiste pisiremondid jne. Samuti ollakse huvitatud koostööst koolidega ja sealhulgas eesti keele õppimise võimalustest. Liitlasriikide sõjaväelased on valmis suhtlema kooliõpilastega, rääkima endast, oma missioonist ja tutvustama varustust.

Kaitseminister Margus Tsahkna Tapa kaitseväelinnaku laienduse sarikapeol
© Estonian Defence Forces

Kolonelleitnant Mark Wilson rõhutas, et NATO lahingugrupi sõjaväelased on huvitatud, et nende siinviibimine ei põhjustaks negatiivseid vahejuhtumeid kohalike elanikega. On tuldud selleks, et oma head liitlast Eestit toetada. 

Lepiti kokku, et Tapa vald kogub andmeid ja korraldab Tapa linnas asuvate kaubandus-, toitlustus- ja teiste teenindusettevõtete-, samuti vaba aja veetmise võimaluste kohta tutvustava materjali väljaandmise. See aitab liitlassõduritel kergemini leida vajalikke teenindusasutusi ning samal ajal võimaldab kasvatada meie kohalike äride tarbijaskonda.

Tapa vallavalitsuse esindajad tegid Tapal baseeruvatele NATO lahingugrupi sõjaväelastele ettepaneku võimalusel veeta vaba aega maksimaalselt Tapal ja kasutada kohalike teenusepakkujate võimalusi. Hetkel Tapal asuvad üksused valmistuvad aktiivselt koos Eesti kaitseväelastega suurõppuseks Kevadtorm.

Tagid:
ohvitserid, lahingugrupp, vallavalitsus, NATO, Mark Wilson, Alari Kirt, Tapa

Peamised teemad