10:01 21. September 2017
Tallinn+ 9°C
Kuula otse
Kuressaarest sai Eesti päikesepealinn

Kuressaare kuulutati Eesti päikesepealinnaks

© Wikipedia / Beentree
Eesti uudised
lühendatud link
2040

Kuressaare linnapea Madis Kallas kuulutas pühapäeval Kuressaare Eestimaa päikesepealinnaks

TALLINN, 1. mai — Sputnik. Ilmateenistuse statistika põhjal on päike viimasel viiel aastal näidanud end Eesti linnadest just kõige rohkem Kuressaare kohal ja sama trendi on päike jätkanud ka käesoleva aasta esimese nelja kuuga.

"Näiteks on Kuressaares päikeselisi päevi alati üle 250 päeva aastas ja me oleme selles Eesti number üks. Kui statistika ütleb, et Kuressaares on kõige rohkem päikesepaistelisi päevi, siis me ei saa fakte eirata ja peame vastavalt sellele käituma," ütles linnapea Kallas oma sõnavõtus, vahendas ERR.

Kollane ehk päikese värv peaks tänavu saama domineerivaks ka Kuressaare aedades, sest kõigile jagati pühapäeval tasuta päevalilleseemneid.

Tagid:
päevalill, pealinn, päike, Ilmateenistus, Kuressaare

Peamised teemad

 • Peaminister Jüri Ratas kohtus Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga

  Peaminister Jüri Ratas arutas kolmapäeval Brüsselis Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Junckeriga, kuidas ta soovib edasi liikuda ambitsioonikate ideedega, mille käis välja nädala eest kõnes Euroopa Parlamendi ees.

  4
 • Sputniku videosillast osavõtjad

  Poliitikaeksperdid on veendunud, et ka pärast Venemaa sõjaväelaste väljaviimist Valgevene territooriumilt jätkavad lääne poliitikud neid ühisõppusi teravalt kritiseerima

  21
 • Rein Müllerson

  Rahvusvahelise meediaklubi Formaat A3 kutsel Krimmi külastanud Tallinna Õigusinstituudi direktor, õigusteaduste doktor professor Rein Müllerson rääkis oma visioonist tänase maailma poliitilise olukorra suhtes.

  46