08:04 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Kuressaarest sai Eesti päikesepealinn

Kuressaare kuulutati Eesti päikesepealinnaks

© Wikipedia / Beentree
Eesti uudised
lühendatud link
2640

Kuressaare linnapea Madis Kallas kuulutas pühapäeval Kuressaare Eestimaa päikesepealinnaks

TALLINN, 1. mai — Sputnik. Ilmateenistuse statistika põhjal on päike viimasel viiel aastal näidanud end Eesti linnadest just kõige rohkem Kuressaare kohal ja sama trendi on päike jätkanud ka käesoleva aasta esimese nelja kuuga.

"Näiteks on Kuressaares päikeselisi päevi alati üle 250 päeva aastas ja me oleme selles Eesti number üks. Kui statistika ütleb, et Kuressaares on kõige rohkem päikesepaistelisi päevi, siis me ei saa fakte eirata ja peame vastavalt sellele käituma," ütles linnapea Kallas oma sõnavõtus, vahendas ERR.

Kollane ehk päikese värv peaks tänavu saama domineerivaks ka Kuressaare aedades, sest kõigile jagati pühapäeval tasuta päevalilleseemneid.

Tagid:
päevalill, pealinn, päike, Ilmateenistus, Kuressaare

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47