01:34 05. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Eesti uudised
lühendatud link
2120

23. juulil toimuvale üle-eestilisele avatud talude päevale on registreerunud juba 249 talu ja põllumajandustootmist

TALLINN, 2. mai — Sputnik. Suure huvi tõttu pikendatakse registreerimise tähtaega nädala võrra, teatab maaeluministeerium.

„Hea meel on näha, et avatud talude päeva suhtes nii palju huvi on üles näidatud ja rekordarv talusid on ennast kirja pannud," ütles avatud talude päeva projektijuht Karolin Lillemäe Maaeluministeeriumist. „Kuna viimasel nädalal on erakordselt palju registreerumisi olnud, pikendame registreerimise tähtaega 8. maini."

Avatud talude päev
© Sputnik / Дмитрий Крамар

Harjumaalt on registreerunud 40, Pärnumaalt 33, Tartumaalt 21, Ida-Viru-, Valga- ja Viljandimaalt 17, Põlvamaalt 16, Lääne-Virumaalt 15, Võrumaalt 14, Lääne- ja Saaremaalt 13, Järva- ja Raplamaalt 11, Jõgevamaalt 9 ning Hiiumaalt 2 talu.

Esimest korda osaleb 91, teist korda 85 ja kolmandat korda 73 talu. Hiiumaalt osaleb teist aastat Lepaniidi talu. „Hiiumaa saarevabariigis talu avamine on tore töine vaheldus, mis annab hästi hea emotsiooni," ütles perenaine Kaire Vannas.

„Tutvustame kitsi ja lambaid ning räägime karjavalve- ja karjakoertest, nende funktsioonist ja käitumisest. Paljusid paneb imestama, et karjavalvekoer on lammastega koos ööpäev läbi. Küsitakse ka, et kas kits lööb inimest sarvedega — selle pärast meie juures muretsema ei pea."

Avatud talude päeval osalemisest saab teada anda kuni 8. maini veebilehel.

23. juulil toimub taas üle-eestiline avatud talude päev
© Sputnik / Вадим Анцупов

Esimene avatud talude päev toimus 2015. aastal, kui oma uksed avas külastajatele 147 talu, 2016. aastal osales 234 talu.

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, vastühinenud Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014-2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

Avatud talude päeva veebileht

Talude registreerimine

Registreerunud talude andmebaas

Talud Google'i kaardil

Avatud talude päev Facebookis

Tagid:
talu, ettevõtted, registreerimine, avatud talude päev, Maaeluministeerium, Eesti

Peamised teemad