04:25 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Eesti uudised
lühendatud link
7310

6. mail toimub Vabaduse väljakul tasuta kogupereüritus, millega tähistatakse Euroopa Liidu sünnipäeva

TALLINN, 6. mai — Sputnik. Eestis tähistatakse sel aastal Euroopa päeva laupäeval, 6. mail. Euroopa päev tähistab maailma ühe tugevaima rahvusvahelise liidu ehk Euroopa Liidu loomist, mis ühtlasi sümboliseerib rahu ja tasakaalu. Eesti on tänaseks olnud Euroopa Liidu liige 13 aastat, seisab ürituse kodulehel.

Euroopa päev on sallivuse, inimõiguste ja Euroopa integratsiooni päev
© REUTERS / YVES HERMAN

Tänavu avaneb Euroopa päeval kõigile Eestimaa inimestele võimalus külastada oma kodukandis ettevõtmist. Vaata kaardilt lähemalt, mis sündmus sinu kodukandis sel päeval toimub ning tule veeda koos sõprade ja perega üks tore päev, kutsuvad korraldajad. Üritused on tasuta ja kõikide külastajate vahel loositakse välja reisitšekk Euroopasse 1000 € väärtuses.

Pealinnas toimuva ürituse programmiga saab tutvuda SIIN.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine

Juulis 2017 saab Eestist esimest korda EL-i Nõukogu eesistujariik. See tähendab seda, et poole aasta jooksul on Eesti roll selgitada aruteludes välja kõikide liikmesriikide huvid ja ühised seisukohad — leida tasakaal eri arvamuste ja soovide vahel. EL-i Nõukogu istungite ja kohtumiste korralduse eest, kus liikmesriigid ühise laua taga kokku saavad, vastutab Eesti samuti. Eesti on seega eesistumise ajal Euroopa Liidu Nõukogu eestkõneleja rollis.

Eesistujana on meile Euroopa Liidu töös oluline ära kuulata ka teemaga seotud huvirühmade arvamus, seisab teates. Iga algatuse puhul tuleb mõelda, kuidas oleks võimalik ettevõtjate ja kodanike elu lihtsustada ning bürokraatiat vähendada, kasutades seejuures võimalikult palju e-lahendusi.

Valitsus kiitis heaks Eesti EL eesistumise programmi põhimõtted
© AFP 2019 / SERGEI SUPINSKY

Eesti prioriteedid

Eesti peamine ülesanne Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana on hoida Euroopa Liit ühtse ja otsustusvõimelisena.

Eestil kui eesistujal on neli prioriteeti: avatud ja uuendusmeelse majandusega Euroopa; turvaline ja kaitstud Euroopa; andmete vaba liikumine ja digitaalne Euroopa; kaasav ja kestlik Euroopa.

Eesistujariigina soovib Eesti juhtida tähelepanu sellele, kuidas digitaalvaldkond saab lihtsustada inimeste igapäevaelu selle kõigis aspektides. Näiteks kiirendaks ja lihtsustaks asjaajamist see, kui tulevikus piisaks igas Euroopa riigis retsepti või töötõendi eraldi esitamise ja paberil saatmise asemel ühest digitaalsest päringust.

Et tulevikuski oleks Euroopas hea elada, soovib Eesti eesistujana pöörata tähelepanu puhta keskkonna säilitamisele, Euroopa turvalisusele ning majanduses uusimate tehnoloogiate ja ideede kasutamisele, aga ka muutuvale elukeskkonnale. Inimeste ootused ja arusaamad tööst ja tööturust on muutumas ning rohkem kui pooled tänased algkoolilapsed hakkavad täiskasvanuna tegema tööd, mida täna veel olemaski pole. Neid ja mitmeid teisi teemasid soovib Eesti oma eesistumisperioodil Euroopa tasandil arutada.

Eesti eesistumine kestab 1. juulist 31. detsembrini 2017. Eesistumise ajal toimub Brüsseli sündmuste kõrval Eestis üle 200 ürituse, põhiosa neist Tallinnas Kultuurikatlas.

Tagid:
kogupereüritus, tähtpäev, Euroopa päev, EL, Vabaduse väljak, Eesti, Tallinn

Peamised teemad