02:49 12. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
2911

Peaminister Jüri Ratas avas täna Vabaduse väljakul Euroopa päeva ürituse, mille peateemadeks on tänavu Eesti Euroopa Liidu eesistumine ja Erasmus+ programmi 30. sünnipäev

TALLINN, 6. mai — Sputnik. Ratas rõhutas oma avakõnes, et pea 70 aastat tagasi alguse saanud Euroopa suurem lõimumine on olnud suur rahuprojekt: „Euroopa Liidu kõige suurem saavutus seisneb kahtlemata selles, et meie kontinendil on kogu selle aja jooksul hoitud rahu. Euroopa riigid ja rahvad on saanud olla siin julged ning meie kõigi ühiseid vabadusi teostada. Peame endale ja teistele seda teadvustama ning hoidma ühiselt loodut, mis on erakordne ja kordumatu."

Ratas lisas, et Euroopa Liidu mõju Eestile olnud väga suur ja positiivne. "Igal pool meie ümber on näha asju ja ettevõtmisi, mis on saanud teoks tänu Euroopa Liidule. Me võtame praegu iseenesest mõistetavana asju, millest mõne aastakümne eest ei osanud veel unistadagi. Riigipiirid ei lahuta enam ammu Euroopat, vaid rõhutavad iga meie liikmesriigi eripära ning see kujundab praeguste põlvkondade mõttelaadi hoopis teistsuguseks," lausus peaminister.

Vabaduse väljakul tähistati ka Erasmus+ programmi sünnipäeva. „Nädala eest oli mul rõõm Helsingi lennujaamas kohtuda Virumaa noortega, kes olid samuti koduteel. Nad olid käinud välismaal Erasmus programmi raames, mis annab noortele võimaluse Euroopas reisida, omandada uusi teadmisi ja õppida uusi keeli. See on vaid üks näide algatustest, mille kaudu on Euroopa Liit rikastanud kümnete miljonite meie inimeste elu ja aidanud neil maailma paremini mõista," sõnas peaminister.

56 päeva pärast saab Eestist esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariik.

Peaministri sõnul peegeldub Eesti eesistumise sõnumites ühtsus ja tasakaal: „Euroopa vajab praegu üle kõige ühtsust sõnades ja tegudes, väärtustes ja mõtetes. Peame leidma tasakaalupunkti avatuse ja privaatsuse, uute ja järele proovitud lahenduste, isiklike ja ühiste huvide vahel ning looma rahulikku ja vaba tulevikku tervele Euroopale ja kõigile eurooplastele. Eesti Euroopa on avatud, demokraatlik, positiivne ning ühtne."

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
avakõne, Euroopa päev, Jüri Ratas, Vabaduse väljak, Tallinn

Peamised teemad