20:44 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Eesti uudised
lühendatud link
10130

Peaminister Jüri Ratas külastas eile koos Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaheri ja Lõuna prefekt Vallo Koppeliga Eesti idapiiri, et tutvuda edasiminekutega piiri väljaehitamisel

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Peaminister külastas ka Piusa kordonit ning Koidula piiripunkti. Maismaapiiri tähistamise tööd on jõudnud lõpusirgele — Eesti Vabariigi ja Vene Föderatsiooni 556 piiripostist on paigaldatud 535 piiriposti ja vahepiiriposti, piir on puhastatud ning rajamisel on kaks katselõiku, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo. 

Премьер-министр Эстонии Юри Ратас посетил восточную юго-восточную границу
© Фото : Raigo Pajula
Peaminister Jüri Ratas külastas Eesti idapiiri, et tutvuda edasiminekutega piiri väljaehitamisel

„Politsei- ja Piirivalveamet on teinud väljapaistvalt professionaalset tööd piiri välja ehitamisel," ütles peaminister ja lisas, et kogemus, mis piiri välja ehitamisel on saadud on hindamatu ning tulevikus on võimalik ekspertiisi jagada ka teistele. 

„Eesti idapiir saab olema üks moodsamaid ja kõrgtehnoloogilisemaid piire Euroopas," sõnas Ratas ja lisas, et väljaehitatud ja korralikult hooldatud piir lihtsustab oluliselt Politsei- ja Piirivalveameti tööd nii ebaseaduslike piiriületajate tabamisel kui ka eksimusest tekkinud piiriületustel, samuti tagab see piirivalvuritele paremad töötingimused.

Venemaa Leedu suursaadik Aleksandr Udaltsov
© Sputnik / Александр Липовец

Peaminister tunnustas samuti piiri ääres elavaid maaomanikke, kes on jõudnud riigiga kokkuleppele, et nende kodumaadelt jooksev piir puhastatakse ja ehitatakse välja ning nad mõistavad, et see on riigi julgeolekut arvestades oluline.

Peaminister sai ülevaate Piusa kordonist, kordonis töötavate PPA ametnike elu- ja olmetingimustest ning külastas Koidula piirpunkti, kuhu paigaldatakse uut läbivalgustusseadet.

Idapiiri välja ehitamine ja selle katmine tehnilise ja elektroonilise valvega viiakse lõpule 2019. aasta alguseks. Kokku investeerib riik idapiiri ehituseks ca 74 miljonit eurot.

Tagid:
ehitustööd, piir, visiit, PPA, Jüri Ratas, Koidula piiripunkt, Piusa kordon, Eesti, Venemaa

Peamised teemad