10:14 21. Oktoober 2019
Kuula otse
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
Teisipäeval heisatakse Eesti ja Euroopa Liidu lipud

Teisipäeval heisatakse Eesti ja Euroopa Liidu lipud

© Sputnik / Вадим Анцупов
Eesti uudised
lühendatud link
22 0 0

Teisipäeval heisatakse Euroopa päeva puhul Eestis lipud - Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Euroopa Liidu lipu heiskavad koos Eesti lipuga Riigikogu, Vabariigi President, Vabariigi Valitsus, Riigikohus, Riigikontroll, õiguskantsler, ministeeriumid, Eesti Pank, Kaitseväe Peastaap, maavalitsused ja omavalitsusorganid. Eesti ja Euroopa Liidu lipud võivad heisata ka kõik teised, teatab riigikantselei.

Euroopa päev on pühendatud rahule, demokraatiale ja Euroopa ühtsusele. 9. mail 1945 oli esimene rahupäev Euroopas pärast II maailmasõda ja sellega mälestati kõiki sõjas hukkunuid.

Rahupäeva viiendal aastapäeval tegi Prantsusmaa välisminister Robert Schuman ettepaneku ühendada Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste Euroopa riikide söe- ja terasetootmine. Sellega sai alguse Euroopa lõimumine ja Euroopa Liit.

Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb see pimedal ajal valgustada.

Tagid:
heiskamine, lipp, Euroopa päev, EL, Eesti

Peamised teemad