21:54 24. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0818
  • RUB70.6675
Eesti uudised
lühendatud link
24 0 0

Teisipäeval heisatakse Euroopa päeva puhul Eestis lipud - Eesti lipu heiskavad kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Euroopa Liidu lipu heiskavad koos Eesti lipuga Riigikogu, Vabariigi President, Vabariigi Valitsus, Riigikohus, Riigikontroll, õiguskantsler, ministeeriumid, Eesti Pank, Kaitseväe Peastaap, maavalitsused ja omavalitsusorganid. Eesti ja Euroopa Liidu lipud võivad heisata ka kõik teised, teatab riigikantselei.

Euroopa päev on pühendatud rahule, demokraatiale ja Euroopa ühtsusele. 9. mail 1945 oli esimene rahupäev Euroopas pärast II maailmasõda ja sellega mälestati kõiki sõjas hukkunuid.

Rahupäeva viiendal aastapäeval tegi Prantsusmaa välisminister Robert Schuman ettepaneku ühendada Prantsusmaa, Saksamaa ja teiste Euroopa riikide söe- ja terasetootmine. Sellega sai alguse Euroopa lõimumine ja Euroopa Liit.

Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb see pimedal ajal valgustada.

Tagid:
heiskamine, lipp, Euroopa päev, EL, Eesti

Peamised teemad