23:17 29. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Eesti uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
6001714

Riigikogu liige, poliitik Olga Ivanova ei peljanud keeldudest ja hoiatustest hoolimata „särada" Sputniku mikrofoniga ja sattus kohe kolleegide ja ajakirjanike turmtule alla

TALLINN, 9. mai — Sputnik. 9. mail asetasid ühiskonnategelased, Venemaa diplomaadid ja lihtsad kodanikud lilli ja pärgi Teises maailmasõjas langenute monumendi jalamile. Selle tseremoonia ajal „õnnestus" fotograafidel pildistada Olga Ivanovat portaalile Sputnik intervjuud andmas. Ja sedamaid hakkas pihta, nagu öeldakse…

Tuntud Itaalia publitsist ja kirjanik Giulietto Chiesa
© Sputnik / Владимир Трефилов

Ivanova hinnangul ei paista Sputnik teiste meediaväljaannete kõrval silma erilise propagandakanalina. Ta arvab, et mõnes mõttes on kõik meediaväljaanded propagandakanalid, nii et selles mõttes tema vahet ei tee ja annab heameelega kõigile intervjuusid. Propagandakanali (või sõnavabaduse?) vastased viskusid otsemaid Ivanovat sellise andestamatu „prohmaka" pärast hukka mõistma.

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kirjutas oma Facebooki lehel seepeale: "Riigikogu liige on oma tegevuses vaba, kuid kui peaministri erakonna juhtivliikmed end süüdimatult lasevad ära kasutada Venemaa propagandakanalite poolt, siis tõusetub küll siiralt küsimus — kas ikka saadakse aru, millisele riigile on truudusvanne antud."

"Hr Mihkelsonile ma soovitaks ka järele vaadata, mis riigile ta truudusvande andis. Mina andsin demokraatlikule Eestile, kus kehtib sõna- ja meediavabadus," kirjutas sellepeale Ivanova oma Facebooki-lehel.

Pärast haridusminister Mailis Repsi skandaalset intervjuud teatati avalikult, et Kapo on riigiametnikele soovitanud mitte suhelda portaaliga Sputnik Eesti. Ivanova hinnangul kohustub Riigikogu liige meediaga suhtlema, ükskõik mis meedia see on.

Peaminister Jüri Ratas taunis sotsiaalmeedias tehtud avalduses erakonnakaaslase Olga Ivanova intervjuud Venemaa propagandakanalile Sputnik, vahendas ERR.

Yana Toom väitis sel teemal oma Facebooki-lehel: "See on siis demokraatia uus tase — Olga Ivanova intervjuu sisu polegi tähtis, tähtis on selle toimumise fakt. Uskumatu. Ja teadmiseks niipalju, et endise ajakirjanikuna annan mina intervjuusid kõigile, kes küsivad, ja kavatsen seda teha ka tulevikus," kirjutas Toom.

Repsgate

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
meedialahingud, propaganda, sõnavabadus, Sputnik Eesti, Olga Ivanova, Eesti

Peamised teemad