15:53 20. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0800
  • RUB68.6245
Eesti uudised
lühendatud link
4020

Tallinna Linnavalitsuse istungile esitatakse „Kadrioru pargi arengusuunad aastatel 2017-2027“

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Arengukava kohaselt on Kadrioru park aastal 2027 muuseumpark, mis haakub Kadrioru lossis ja kõrvalhoonetes asuva Kadrioru kunstimuuseumiga nii arhitektuurselt kui ka funktsionaalselt, teatab Tallinna linnavalitsus.

„Kadrioru pargi arengusuunad aastatel 2017-2027" on abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul pargi pikaajalist tulevikku kavandav kontseptuaalne alusdokument, mis sisaldab traditsioonilise pargi hooldus- ja restaureerimistegevuse kõrval ka pargialast haridus- ja koolitustegevust ning koostööd pargis asuvate kultuuri- ja spordiasutustega.

Valgus kõnnib Kadriorus.
© Sputnik / Вадим Анцупов

„Kadrioru pargi arengusuundade koostamise vajadus tuleneb ajaloolise Kadrioru pargi kui Eesti ja Tallinna ühe hinnatuma pargikompleksi tähtsusest, mis on tähelepanuväärne kogu Euroopas," sõnas abilinnapea.

Asutuse Kadrioru Park arenguvisioon lähtub asutuse tegevuse mastaapide ja suundade arengust. Pärast Eesti iseseisvuse taastamist Kadrioru pargi haldamiseks ja hooldamiseks loodud väikeettevõttest on aastate jooksul kujunenud mitte ainult Tallinna, vaid kogu Eesti ajalooliste parkide rekonstrueerimise, haldamise ja hooldamise oskusteabe keskus.

See väljendub juba ainuüksi asutuse hallata olevate parkide mahus. Kui esialgu piirdus asutus Kadrioru pargi haldamisega, siis nüüd on tegevuste ja valdkonda lisandunud Kalamaja kalmistupargi haldamine ja korrashoid, Harju tänava haljasala haldamine ja korrashoid ning Tammsaare pargi haldamine ja korrashoid.

„Kadrioru pargi arengusuunad" on perioodiliselt uuendatav dokument, mis hõlmab arengut ja tegevusi ajavahemikus 2017-2027 ning mida avaldatakse huvilistele põhjalikuks tutvumiseks Tallinna linna veebilehel.

Tagid:
muuseumpark, arengukava, park, Kadrioru Park, Kadriorg, Tallinn

Peamised teemad