06:28 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Eesti uudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
7484

Eurosaadik Yana Toom ja riigikogulased Olga Ivanova ja Oudekki Loone saatsid peaministrile ja Keskerakonna esimehele Jüri Ratasele pöördumise, milles kutsuvad teda korrale sõnavabaduse piiramise pärast

TALLINN, 12. mai — Sputnik. "Ära unusta, et Sina kuulud Keskerakonda, mitte Keskerakond ei kuulu sulle. Meil on erakonna liikmetena täpselt samasugune sõnavabadus ja õigus oma arvamusele kui Sinul," seisis pöördumises, vahendab ERR.

Peaminister Jüri Ratas
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Meie jaoks on 9. mai päev, millal tähistatakse inimajaloo kõige verisema ja traagilisema konflikti lõppu. 9. mai 1945 oli esimene rahupäev pärast natsi-Saksamaa kapituleerumist. See on päev, kus üks ebainimlik režiim leidis oma lõpu, kus miljonid pered tähistasid sõja lõppu ning said hakata leinama oma lähedasi. 9. mail kümned tuhanded eestimaalased, ka sinu erakonnakaaslased annavad au oma esivanematele, kes saavutasid selle võidu oma elu hinnaga. Palun, ärme mine hauale loengut pidama," jätkasid keskerakondlased. 

"Eestlastel ja venelastel on olnud erinev ajalootee. Kuid need erinevad teed tõid meid siia, kus me täna oleme — Eesti Vabariiki, mis sai meie ühiseks koduks, kus on mõtet üksteist austada ja mõista. Ja meie peaministri roll on meid kokku tuua, mitte pooli valida," kirjutasid nad.

Peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul pole 9. maid Eestis põhjust pidupäevana tähistada, vahendas Sputnik Eesti neljapäeval. 

"Ma arvan seda, et 9. mai 1945 tähendas ränga okupatsiooni jätkumist veel raskemal kujul," ütles Ratas valitsuse pressikonverentsil vastates ERR-i küsimusele, kuidas ta suhtub Oudekki Loone ja Olga Ivanova esinemisse tänavu 9. mail. Keskerakonda kuuluvad riigikogu liikmed Olga Ivanova ja Oudekki Loone käisid 9. mail pronkssõduri juures.

Riigikogu liige, poliitik Olga Ivanova
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Ma olen käinud kogu aeg sellel ajal, kui ma olen Tallinnas elanud, pronkssõdurile lille viimas, sest minu arvates see, et liitlased võitsid Teises maailmasõjas, on väärt tähistamist, ja on ka Eestis väga väärt tähistamist. Meil ei oleks täna Eesti riiki, kui liitlased tookord ei oleks võitnud," selgitas Loone.

Pronkssõduri juures „õnnestus" fotograafidel pildistada Ivanovat portaalile Sputnik intervjuud andmas. Peaminister taunis sotsiaalmeedias tehtud avalduses erakonnakaaslase intervjuud "Venemaa propagandakanalile" Sputnik.

Pärast haridusminister Mailis Repsi skandaalset intervjuud teatati avalikult, et Kapo on riigiametnikele soovitanud mitte suhelda portaaliga Sputnik Eesti.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
kutse, sõnavabadus, keskerakond, Olga Ivanova, Yana Toom, Jüri Ratas, Oudekki Loone, Eesti

Peamised teemad