23:42 18. Veebruar 2018
Tallinn-8°C
Kuula otse
Tapale rajati ajutine helikopterite tugibaas, illustratiivne foto

Tapale rajati ajutine helikopterite tugibaas

© AFP 2018 / AAMIR QURESHI
Eesti uudised
lühendatud link
1920

Kevadtormil osalevad õhuväelased rajasid Tapa sõjaväelinnakusse ajutise helikopterite tugibaasi, kus hakkavad baseeruma kopterid Robinson R-44 ning kütusevarusid täiendamas käima USA kopterid Black Hawk ja Apache

TALLINN, 15. mai — Sputnik. "Õppelahingute lähikonda rajatud ajutine lennubaas võimaldab lennuüksustel kiiremini ja paindlikumalt maaväeüksuste vajadustele reageerida," ütles Ämari lennubaasi ülem kolonelleitnant Ülar Lõhmus, vahendab kaitseväe peastaap.

"Samuti annab see märkimisväärse kokkuhoiu nii lennuajas kui ka kütuse osas. Kevadtormil osalevad kokku üksteist helikopterit, mille ülesanneteks on maaväe üksuste lahingtegevuse toetamine õhuründevahenditega, vaatlus- ja luurelendudega ning transpordiga," ütles Lõhmus.

Ajutise õhuväe tugibaasiga on seotud ka Poola õhutõrjeüksus, mis on relvastatud keskmaa õhutõrje raketisüsteemiga SA-6 Gainful ning lühimaa raketisüsteemiga SA-8 Gecko. Ründelennukid harjutavad Kevadtormi ajal Tapal kaitsepositsioonidel oleva õhutõrjeüksuse ründamist.

Kevadtormi lõpuni toimivasse tugibaasi on toodud kopterite hooldustehnika ning lennuoperatsioonideks vajalikud juhtimis- ja sidevahendid. Ümber paiknenud on ka lendurid ning maapealse teenindamise meeskond. Kevadtorm algas tänavu 8. mail, peamiselt harjutavad kaitseväelased Põhja- ja Kirde-Eestis. Õppus lõpeb 26. mail.

Tagid:
tugibaas, helikopter, Kevadtorm, Üllar Lõhmus, Tapa, Ämari

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Mõneks ajaks vaibunud retoorika "rahulembese" NATO ja "agressiivse" Venemaa vastasseisust sai uue hoo seoses USA otsusega moderniseerida Venemaa piiride lähedal asuvaid baase ja suurendada eelpaigutatud relvade, laskemoona ja tehnika hulka.

  53
 • Lähipäevil tuleb kohati 22 kraadi külma. Illustreeriv foto

  Viimastel päevadel valitsenud pakaseline ilm saab jätku ka uuel nädalal, kui kohati võib õhutemperatuur langeda koguni 22 miinuskraadini.

  35
 • Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke

  Venemaa sõjaväelastele anti soovitus mitte kasutada suhtlusvõrgustikke Odnoklassniki, VKontakte, Facebook ja teisi sedalaadi veebikeskkondi, teatas ajaleht Izvestja osundusega kaitseministeeriumile.

  41