08:05 24. Veebruar 2018
Tallinn-10°C
Kuula otse
Kevadtorm, Läti sõdurid

Kevadtormil algas brigaadide koostegevusõpe

© Flickr / Latvijas armija
Eesti uudised
lühendatud link
16 0 0

Täna algas Kevadtormil koostegevusõpe brigaadide tasemel

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Õppe käigus harjutavad ajateenijad ja tegevväelased koos liitlas- ja partnerriikide üksustega brigaadi koosseisus erinevaid lahinguliike.

„Koostegevusõppe lähim võrdlus on spordimeeste sooja tegemine enne võistlusi, kus katsutakse järgi, kas kõik töötab ja saadakse soe sisse," ütles 2. jalaväebrigaadi ülem kolonel Eero Rebo.

Lisaks liitlastega koostööle saavad 2. jalaväebrigaadi võitlejad koostegevusõppe ajal teha koostööd õhuväega ning harjutada lahinguliike helikopterite toel, teatas kaitseväe peastaap.

1. jalaväebrigaadi ülema kolonel Veiko Vello Palmi sõnul on brigaadi koostegevusõppe eesmärk luua tingimused kogu potentsiaalse jõu rakendamiseks lahinguülesannete täitmisel. Ta lisas, et varasemate aastatega võrreldes on sel aastal tunduvalt kasvanud liitlaste osa ning nende suur hulk annab kindlasti parema ettekujutuse nende võimetest.

1. jalaväebrigaadi allüksused harjutavad keskpolügoonil ja selle ümbruses ning 2. jalaväebrigaadi allüksused harjutavad Sirgala harjutusväljal ja selle ümbruses. Brigaadi koostegevusõpe lõpeb õppelahingute algusega 18. mail, kui vastamisi lähevad 1. ja 2. jalaväebrigaad.

Kokku osaleb Kevadtormil ligi 9000 kaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast ning liitlas- ja partnersõdurit. Lisaks eestlastele ja Tapal paiknevatele brittidele, prantslastele, taanlastele ja ameeriklastele osalevad Kevadtormil kaitseväelased Kanadast, Saksamaalt, Hollandist, Poolast, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Ukrainast ja Gruusiast. Taevas võib näha USA, Poola, Belgia ja Hispaania lennuvahendeid. Üle Eesti peetava Kevadtormi lõpurivistus peetakse 25. mail kaitseväe keskpolügoonil, õppus lõpeb 26. mail.

Samal teemal

Poola ründelennukid saabusid Kevadtormile
Kevadtormile saabusid esimesed liitlaste lennuvahendid
Kaitseväelased suunduvad Kevadtormile
Algab seni suurim Kevadtorm
Ajateenijad läksid Kevadtormil vasturünnakule
Esmaspäeval algab Kagu-Eestis Kevadtorm
Tagid:
Kevadtorm, õppus, NATO, tegevväelane, liitlased, ajateenija

Peamised teemad

 • Eesti eelmine riigipea Toomas Hendrik Ilves

  Eesti eelmise riigipea Toomas Hendrik Ilvese sõnul pole Eesti inimestel põhjust olla ülearu murelik maailmas toimuva pärast, kuid tuleb olla valvel. Euroopal puudub tema sõnul visioon, kuidas edasi minna.

  19
 • Tu-95 on maailma ainus relvastusse võetud ja üleüldse maailma ainus sarjana ehitatud turbopropellermootoritega pommituslennuk

  Vene Föderatsiooni õhu- ja kosmosevägedele lisandub uut tehnilist võimekust. Nagu teatas kontserni "Tehmaš" direktor Vladimir Lepin, võetakse 2018. a. kasutusele planeeriv pomm "Trell", mis võimaldab vaenlast rünnata tema õhutõrjetsooni sisenemata.

  35
 • USA tankid Abrams saabusid Eestisse

  Vabariigi iseseisvuspäeval veerevad Tallinna tänavail tankid maalt, mil Eesti iseseisvumisega mingit pistmist polnud. Välismaine soomustehnika rõhutab erilise küünilisusega sõltumatu Eesti otsest sõltuvust USA-st ja NATO-st.

  95