23:29 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1819
  • RUB90.2935
Eesti uudised
lühendatud link
2611

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Hanno Pevkuri sõnul on valitsuskoalitsiooni kavandatud must kolmapäev hea õigusloome tava vastane

TALLINN, 16. mai — Sputnik. Pevkuri sõnul öö varjus soovitakse ilma sisulise debatita uued maksud ja maksutõusud ära otsustada, vahendab riigikogu kommunikatsioonibüroo.

"Keskerakonna, IRL-i ja sotsiaaldemokraatide koalitsioon läheb ajalukku kui kõige rohkem makse kehtestav valitsus. Nende teeneks on Eesti maksukeskkonna rikkumine ja ettevõtluskeskkonna halvendamine. Eelarvereegleid lõdvendatakse ja samal ajal kehtestatakse kuus uut maksu. Vähe sellest, et maksumuudatused on kahjulikud, neid ka kehtestatakse ilma sisulise debati ja kaasamiseta," lausus Pevkur.

Reformierakonna fraktsiooni esimees tuletas meelde, et nii president kui õiguskantsler ja erinevad ettevõtlusorganisatsioonid on tauninud õigusloomet, kus ühte kobarseadusesse on koondatud sisuliselt erinevate probleemidega eelnõud, millel puudub ühine eesmärk ning mis on tehtud kiirustades ja pealiskaudse mõjuanalüüsiga.

Valitsuskoalitsioon ei ole Pevkuri sõnul õppinud oma vigadest ning jätkab räpakat õigusloomet.

Samal teemal

EML: maksumuudatused söövad madalapalgaliste toetuse
Simson: maksumuudatused on samm õiges suunas
Ettevõtjad avaldavad valitsusele survet
President kuulutas välja maksumuudatuste kobareelnõu
Riigikogu võttis vastu uue koalitsiooni ulatuslikud maksumuudatused
Tagid:
õigusloome, maksutõus, debatt, maksud, koalitsioon, Reformierakond, Hanno Pevkur, Eesti

Peamised teemad