19:06 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0871
  • RUB82.1046
Eesti uudised
lühendatud link
6120

Pühapäeval lõpeb Kevadtormi raames peetud meditsiiniõppus TervEx, kus kaitseväelased lahendasid koos kiirabi-, haigla- ja häirekeskuse töötajatega masskannatanutega õnnetusjuhtumit

TALLINN, 21. mai — Sputnik. Kolm päeva kestval õppusel on mitu etappi. Stsenaariumi järgi juhtus kaitseväe sõidukitega liiklusõnnetus, mille tulemusel sai kannatada ligi 50 inimest, vahendas kaitseväe peastaap. 

Esimesena sündmuskohale jõudnud kiirabibrigaadid tegid koos kaitseväe parameedikutega kannatanutele triaaži ehk selgitasid välja, millised patsiendid vajavad abi esmajärjekorras.

Seejärel transporditi kannatanud nii kaitseväe evakuatsioonisõidukitega kui tsiviilkiirabidega haiglasse, kus meedikud kontrollisid uuesti patsientide seisundit ning alustasid raviga.

„Õppuse põhieesmärk on treenida kiirabi, haigla ja kaitseväe koostööd ja see on sujunud. Esimesel päeval said kõik kannatanud päästetud," ütles õppuse juht kolonelleitnant Ahti Varblane. Ta lisas, et Eesti riigikaitses toetub tervishoiusüsteem tsiviilmeditsiinile, mistõttu on kahe struktuuri vaheline koostöö võtmetähtsusega. 

Военнослужащие провели учения по оказанию помощи в случае ДТП с большим числом жертв
© Foto : Kaitseväe Peastaap / Karl Alfred Baumeister, Karl Johanson
Kaitsevägi harjutas ohvriterohke liiklusõnnetusega toimetulekut

Kolonelleitnant Varblane tõi veel välja, et õppusel osalenud kaitseväelased integreerusid väga hästi kiirabiga ning kaitseväe parameedikud paistsid silma korrektsete ettekannetega haigete seisundi kohta.

Õppuse hindajate meeskonna juht Veronika Reinhard ütles, et igapäevatöös tsiviilhaiglad nii sageli koostööd kaitseväega ei tee, samuti ei juhtu suurõnnetusi ei nii tihti.

„Seetõttu on sellised õppused väga vajalikud, sest mujal pole meil võimalik kogemusi saada. Oluline on, et saaksime reaalses olukorras võimalikult hästi hakkama," lisas Reinhard.

Õppusel osaleb lisaks kaitseväele Tallinna kiirabi, Karell kiirabi, Rakvere haigla, Põhja-Eesti regionaalhaigla ning häirekeskus.

Военнослужащие провели учения по оказанию помощи в случае ДТП с большим числом жертв
© Foto : Kaitseväe Peastaap / Karl Alfred Baumeister, Karl Johanson
Kaitseväelased harjutavad suurõnnetuse lahendamist koos tsiviilmeditsiini töötajatega

8. mail alanud osaleb Kevadtormil osaleb ligi 9000 kaitseväelast, reservväelast ja kaitseliitlast ning liitlas- ja partnersõdurit. Lisaks eestlastele ja Tapal paiknevatele brittidele, prantslastele, taanlastele ja ameeriklastele osalevad õppusel kaitseväelased Kanadast, Saksamaalt, Hollandist, Poolast, Soomest, Rootsist, Lätist, Leedust, Ukrainast ja Gruusiast. Taevas võib näha USA, Poola, Belgia ja Hispaania lennuvahendeid.

Üle Eesti peetava Kevadtormi lõpurivistus peetakse 25. mail kaitseväe keskpolügoonil, õppus lõpeb 26. mail.

Samal teemal

Scoutspataljon saadab lahingusse uued lahingumasinad
Riho Terras: nii kaalukat õppust pole Eestis varem olnud
Kevadtorm tugevneb: täna algavad lahingud
Algab seni suurim Kevadtorm
Tagid:
õppus, liiklusõnnetus, meditsiin, kannatanud, TervEx, Kevadtorm, haigla, kiirabi, kaitsevägi, Eesti

Peamised teemad