01:25 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Eesti uudised
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
27 0 0

Peaminister Jüri Ratas alustab täna Eesti Euroopa Liidu Nõukogu juulis algavat eesistumist ette valmistavate välisvisiitidega

TALLINN, 22. mai — Sputnik. Peaminister külastab 22. — 24. mail Slovakkiat, Ungarit, Tšehhit, Sloveeniat ja Rumeeniat.

Peaministri sõnul on tavapärane, et eesistumise eel käib vastava riigi valitsusjuht võimalikult paljudes liikmesriikides, et tutvustada oma riigi eesistumise prioriteete ning arutada koostöö tihendamise võimalusi. „Eesistumise eel liikmesriikide külastamine on hea viis tutvustada oma kolleegidele meie eesistumise prioriteete, aga ka kuulata teiste riikide ootusi ning mõtteid eelseisvaks poolaastaks. Räägime võtmeteemadest Eestile ja külastatavale riigile," sõnas Ratas.

Esmaspäeval, 22. mail viibib peaminister Bratislavas, kus ta kohtub Slovakkia peaministri Robert Ficoga. Päeva teises pooles suundub peaminister Ratas Budapesti, kus ta kohtub Ungari peaministri Viktor Orbániga.

Teisipäeval, 23. mail kohtub Ratas Prahas Tšehhi peaministri Bohuslav Sobotkaga. Seejärel suundub peaminister Ljubljanasse, et kohtuda Sloveenia peaministri Miro Cerariga.

Kolmapäeval, 24. mail kohtub Ratas Bukarestis Rumeenia peaministri Sorin Grindeanu ja Rumeenia presidendi Klaus Iohannisega.

Peaminister Ratas ja Slovakkia, Ungari, Tšehhi, Sloveenia ning Rumeenia peaministrid annavad kohtumiste järel ka ühised pressikonverentsid.

Peaminister naaseb Eestisse kolmapäeva pärastlõunal.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
eesistumine, peaminister, Jüri Ratas, Sloveenia, Rumeenia, Slovakkia, Ungari, Eesti, EL, Tšehhi

Peamised teemad